Liga Mistrzów. Flensburg goni Łomżę Vive Kielce

Flensburg w grze o zwycięstwo w grupie Ligi Mistrzów. Wikingowie pokonali Pick Szeged 26:24 i tracą dwa punkty do prowadzącej Łomży Vive Kielce, ale mają do rozegrania zaległy mecz.

Marcin Górczyński
Jim Gottfridsson PAP/EPA / FOCKE STRANGMANN / Na zdjęciu: Jim Gottfridsson
Główny rywal Łomży Vive do samego końca czuł oddech rywali z Segedynu. Pick wyraźnie odżył po izolacjach i zakażeniach koronawirusem, naciskał Wikingów niemal do końca. Nie miał jednak w swoich szeregach kogoś takiego jak Goran Johannessen, który wyglądał na bardzo świeżego w końcówce. Norweg rzucił trzy bramki w ostatnich 10 minutach i wicemistrzowie Węgier nie nadrobili już strat.

W "kieleckiej" grupie mogli zagrać jeszcze zawodnicy Mieszkowa Brześć i Elverum. Łomża Vive Kielce przebywa na izolacji i leczy koronawirusa, mecz z PSG nie mógł dojść do skutku. Kilka zakażeń uniemożliwiło też rozegranie spotkania Vardaru Skopje z Porto.

Elverum sprawiło zaskakująco dużo problemów mistrzom Białorusi, którzy nie zwykli przegrywać na własnym boisku. Co więcej, zespół ze Skandynawii może być bardzo rozczarowany wynikiem, prowadził niemal do końca. Mieszkow objął prowadzenie dopiero w 55. minucie, sytuację uspokoili potem Aleksander Szkurinskij i Wiaczesław Szumak. Bramkę dla zwycięzców rzucił Paweł Paczkowski.

Krok bliżej awansu ukraiński Motor Zaporoże, który w drugiej grupie poradził sobie z Celje.

Mieszkow Brześć - Elverum Handball 29:27 (15:17)
Najwięcej bramek: dla Mieszkowa - Wiaczesław Szumak 6, Mikita Waliupow, Aleksander Szkurinskij - po 5; dla Elverum - Luc Abalo 5, Alesander Blonz 4

SG Flensburg-Handewitt - MOL-Pick Szeged 26:24 (11:10) Najwięcej bramek: dla Flensburga - Goran Johannessen 7, Jim Gottfridsson 5; dla Picku - Richard Bodo, Bogdan Radivojević - po 6