I liga mężczyzn grupa A. Wielkie emocje w Olsztynie

Warmia Energa Olsztyn pokonała Gwardię Koszalin 28:27 w najciekawszym meczu 6. kolejki. Ponadto u siebie wygrał KPR Elbląg, wyjazdowe zwycięstwo odniosła natomiast Nielba Wągrowiec.

Michał Gałęzewski
piłka do szczypiorniaka WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka
W Olsztynie Warmii Energi nie grało się łatwo z Gwardią, dla której aż 15 bramek rzucili zawodnicy zza wschodu - Maksim Kruczkow i Mykola Maliarewicz. Goście jeszcze na 8 minut przed końcem prowadzili różnicą dwóch bramek, jednak końcówka należała do gospodarzy, dla których ważne bramki w kluczowym momencie rzucił Damian Didyk. Ostatecznie gospodarze wygrali 28:27.

W Elblągu miejscowy KPR pewnie pokonał SMS ZPRP Kwidzyn. Elblążanie w 42. minucie prowadzili już 22:7, by ostatecznie zwyciężyć różnicą 11 bramek. W Kwidzynie natomiast USAR nie zaprezentował się dobrze w starciu z Nielbą Wągrowiec, szczególnie w pierwszej połowie. Goście kontrolowali sytuację na boisku i wygrali 36:30. Spotkań w Wejherowie i w Gdańsku nie udało się natomiast rozegrać.

I liga mężczyzn grupa A, 6. kolejka:

KPR Elbląg - SMS ZPRP Kwidzyn 29:18 (13:6)

Najwięcej bramek: dla KPR-u - Maksymilian Chyła, Rafał Stępień - po 6, Adam Nowakowski, Dominik Pałasz, Kacper Reseman - po 3; dla SMS-u ZPRP - Szymon Matela, Jakub Tokarz, Szymon Miszczyk, Michał Słupski - po 3.

OKPR Warmia Energa Olsztyn - KSPR Gwardia Koszalin 28:27 (12:13)

Najwięcej bramek: dla Warmii Energi - Michał Klapka, Wojciech Golks, Mateusz Kopyciński - po 4 bramki; dla Gwardii - Maksim Kruczkow 8, Mykola Maliarewicz 7, Jakub Radosz 5.

USAR Kwidzyn - MKS Nielba Wągrowiec 30:36 (12:20)

Najwięcej bramek: dla USAR-u - Dominik Sonnenfeld, Łukasz Cieślak - po 6, Mikołaj Klawiński, Marek Boneczko - po 4; dla Nielby - Paweł Gregor 7, Dariusz Widziński 6, Igor Drzazgowski 5.