I liga mężczyzn grupa A. Sypnęło niespodziankami, karne w dwóch meczach

Sypnęło niespodziankami w grupie A I ligi mężczyzn. W ostatnich dniach dwa mecze przegrał SPR GKS Autoinwest Żukowo. Ponadto w derbach województwa lepszy okazał sie KPR Elbląg, a pierwsze zwycięstwo w historii odniósł SMS ZPRP Kwidzyn.

Michał Gałęzewski
Usar Kwidzyn WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: Usar Kwidzyn
W ciągu czterech dni dwa mecze rozegrał jeden z faworytów ligi, SPR GKS Autoinwest. Zespół z Żukowa najpierw przegrał wyraźnie w Grudziądzu z miejscowym MKS-em, a następnie we własnej hali uległ USAR-owi. Żukowianie prowadzili jeszcze w 50. minucie 31:28, końcówka należała jednak do drużyny z Kwidzyna, w której błysnął w ostatnich minutach Bartosz Janiszewski.

Dwa spotkania zakończyły się rzutami karnymi. W Kościerzynie Sokół potrafił odrobić w ostatnich minutach dwubramkową stratę, by przegrać ostatecznie z Nielbą serię rzutów karnych 3:4, natomiast w Koszalinie po sześciu seriach rzutów karnych dwa punkty pojechały do Grudziądza.

Do niespodzianki doszło w Elblągu, gdzie KPR wygrał z mającą spore ambicje Warmią Energą Olsztyn 24:22, natomiast w Kwidzynie miejscowy SMS ZPRP zwyciężył pierwszy mecz w historii na tym szczeblu rozgrywek, pokonując wyraźnie Tytanów Wejherowo 33:22.

I liga mężczyzn grupa A, 2. kolejka:

MKS Grudziądz - SPR GKS Autoinwest Żukowo 29:19 (13:5)

Najwięcej bramek: dla MKS-u - Artur Sadowski 6, Adam Kruszewski, Mateusz Orłowski - po 4; dla SPR GKS - Macej Papina 5, Alan Benkowski, Michał Iwańczuk, Grzegorz Dorsz - po 3.

I liga mężczyzn grupa A, 3. kolejka:

SPR GKS Autoinwest Żukowo - USAR Kwidzyn 33:35 (16:17)

Najwięcej bramek: dla SPR-u GKS - Grzegorz Dorsz 12, Alan Benkowski 7, Mariusz Czaja 6; dla USAR-a - Bartosz Janiszewski 11, Dominik Sonnenfeld 7, Adrian Nogowski 5.

KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - MKS Nielba Wągrowiec 27:27 k. 3:4 (17:12)

Najwięcej bramek: dla Sokoła - Krzysztof Jasowicz 9, Cyprian Trzecński, Adam Lisiewicz, Łukasz Szala, Aleksander Bronk - po 3; dla Nielby - Łukasz Hoffmann 7, Paweł Gregor, Paweł Gąsiorek, Artur Klopsteg - po 4.

KSPR Gwardia Koszalin - MKS Grudziądz 22:22 k. 4:5 (11:8)

Najwięcej bramek: dla Gwardii - Maksim Kruczkow 7, Piotr Skiba 4, Dawid Szcześnak, Patryk Kiciński, Mykolla Maliarewicz - po 3; dla MKS-u - Artur Sadowski, Paweł Kruszewski - po 4, Michał Bartecki, Paweł Malinski - po 3.

SMS ZPRP Kwidzyn - Tytani Wejherowo 33:22 (15:12)

Najwięcej bramek: dla SMS-u - Filip Lewczyk 6, Szymon Matela, Jakub Świątkiewicz - po 5; dla Tytanów - Oskar Szafrański 5, Sławomir Jurkiewicz 4, Norbert Wejher, Hubert Koss, Robert Wicon - po 3.

KPR Elbląg - OKPR Warmia Energa Olsztyn 24:22 (10:9)

Najwięcej bramek: dla KPR-u - Maksymilian Chyła, Dominik Pałasz - po 4, Joachim Kowalkowski, Rafał Stępień - po 3; dla Warmii Energi - Adrian Chełmiński 7, Piotr Dzido, Marcin Malewski, Mateusz Kopyciński - po 3.