PGNiG Superliga: Arka bliska niespodzianki. Energa MKS z trudem zdobyła Gdynię

Szczypiorniści Energi MKS-u Kalisz kolejny raz pokazali, że to oni rozdają karty w grupie spadkowej. Mimo ambitnej postawy Arki, wygrali w Gdyni 31:29 kolejny raz udowadniając swoją dominację w tej stawce.

Michał Gałęzewski
Łukasz Zakreta (Energa MKS Kalisz) Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Łukasz Zakreta (Energa MKS Kalisz)
Sobotnie spotkanie było ważne dla Arki Gdynia, która walczy jeszcze o utrzymanie w lidze. Energa MKS Kalisz już od początku pokazała jednak, że nie chce odpuszczać nikomu. Gdy w 5. minucie trafił Michał Drej, było już 3:1 dla gości. Zawodnicy z Gdyni nie chcieli jednak oddać wygranej za darmo.

W zespole z Trójmiasta aktywny w ataku był Dawid Przysiek, a gdy bramkarza z Kalisza pokonał drugi najskuteczniejszy zawodnik w meczu - Robert Kamyszek, zespół Dawida Nilssona wyszedł na prowadzenie 9:8! Arka, która po trzech wygranych w pierwszych trzech kolejkach miała ochotę na ligowe zwycięstwo. Jeszcze w 18. minucie było 11:10.

SPR Tarnów w PGNiG Superlidze. Zobacz więcej!

W tym momencie jednak Arce przydarzył się bardzo bolesny przestój. W ciągu ośmiu minut, gospodarze rzucili tylko jedną bramkę, tracąc w tym czasie aż sześć. Trzykrotnie z siódmego metra do gdyńskiej bramki trafił Michał Drej. Goście wyszli na czterobramkowe prowadzenie i do przerwy było 14:18.

Po zmianie stron jednak ponownie zaatakowała Arka. Gdynianie walczyli o odmienienie rezultatu i dopięli swego. Gdy rzucili cztery bramki z rzędu, po trafieniu Rafała Rychlewskiego w 43. minucie był już remis 22:22! Arce na cztery minuty przed końcem udało się nawet wyjść na prowadzenie.

Legenda Orlenu Wisły na lodzie. Zobacz więcej!

Od stanu 28:27, lepiej w końcówce spisali się jednak zawodnicy z Kalisza. Energa MKS końcówkę meczu wygrała 4:1, a wynik spotkania ustalił Michał Bałwas. Energa MKS ma 21 punktów w grupie spadkowej, Arka pozostaje przedostatnia z dziewięcioma oczkami.

Arka Gdynia - Energa MKS Kalisz 29:31 (14:18)

Arka: Pieńczewski, Ram - Rychlewski 8, Kamyszek 7, Skwierawski 4, Przysiek 4, Jamioł 3, Jasowicz 1, Brukwicki 1, Wolski 1 oraz Lisiewicz, Dworaczek, Wołowiec.
Karne: 4/4.
Kary: 14 min. (Jasowicz 6 min. - cz.k., Jamioł, Wolski, Rychlewski, Wołowiec - po 2 min.).

Energa MKS: Zakreta, Padasinow, Potocki - Bałwas 6, Drej 6, Szpera 5, Krytski 4, Kniaziew 3, Adamczak 2, Pilitowski 2, Czerwiński 1, Wojdak 1, Bożek 1 oraz Kwiatkowski.