PGNiG Superliga kobiet: Korona Handball coraz bliżej wygranej w grupie

Korona Handball kolejny raz potrafiła udokumentować swoją wyższość nad rywalem z grupy walczącej o utrzymanie. Kielczanki pokonały KPR Ruch Chorzów 27:21 i są coraz bliżej zajęcia 7. miejsca w tabeli.

Michał Gałęzewski
Honorata Syncerz (Korona Handball Kielce) WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Honorata Syncerz (Korona Handball Kielce)
Zespoły z Kielc i z Chorzowa od początku spotkania grały jak równy z równym. Po bramkach rzuconych przez Koronę Handball, szybko straty odrabiały zawodniczki zespołu gości. W końcu jednak zespół ze Śląska zaczął budować przewagę. Po trzech celnych rzutach z rzędu i trafieniu Natalia Doktorczyk, chorzowianki po kwadransie gry prowadziły 7:5.

Wygrana z Koroną Handball byłaby szansą dla Ruchu na włączenie się do walki o wyższe miejsca w tabeli, jednak chorzowianki nie potrafiły utrzymać wysokiego poziomu przez całą pierwszą połowę. Wręcz przeciwnie, w meczu zaczęła dominować drużyna prowadzona przez Pawła Tetelewskiego. Na trzy minuty przed syreną kończącą pierwszą połowę, gdy trafiła Magdalena Kędzior, na tablicy wyników widniał już rezultat 14:10. Do przerwy było 15:11.

Karolina Kudłacz-Gloc zostaje w Bundeslidze. Zobacz więcej!

Po zmianie stron, gdy trafiła Magda Więckowska, kielczanki miały już pięciobramkową przewagę. Ruch nie zamierzał jednak odpuszczać. W rolę egzekutorek weszły Dominika Nimsz i Magdalena Drażyk, dzięki czemu po 8 minutach po przerwie, było już tylko 17:16! W ważnym momencie interwencją popisała się Aleksandra Orowicz, która uchroniła Koronę Handball przed straceniem całej przewagi.

Arka Gdynia odjechała Zagłębiu. Zobacz więcej!

Gospodynie potrafiły znów powiększyć przewagę do czterech bramek, by na 5 minut przed końcem, gdy trafiła Katarzyna Masłowska, prowadzić już tylko 22:21. Od tego momentu bramki rzucały już tylko kielczanki, które pięciokrotnie pokonywały bramkarkę z Chorzowa. Mecz zakończył się rezultatem 27:21 i komplet punktów został w Kielcach. Korona Handball ma już 28 punktów i jest na dobrej drodze do zajęcia 7. miejsca w tabeli. Ruch pozostaje dziesiąty.

Korona Handball Kielce - KPR Ruch Chorzów 27:21 (15:11)

Korona Handball: Orowicz, Hibner - Gliwińska 6, M.Więckowska 4, Syncerz 4, Mochocka 3, Kędzior 2, Czekala 2, D.Więckowska 2, Skowrońska 1, Jach 1, Piwowarczyk 1, Parandii 1 oraz Homonicka, Zimnicka.