I liga, gr. C: Czuwaj nie odpuszcza liderowi. Płocczanie urwali punkt faworytom

SPR PWSZ Tarnów oraz SRS Czuwaj Przemyśl idą łeb w łeb w grupie C, I ligi piłki ręcznej. Przemyślanie rozgromili KS Uniwersytet Radom 41:27 i tracą dwa punkty do lidera. AZS AWF Biała Podlaska wygrał dopiero po rzutach karnych w Orlen Arenie.

Bartosz Grzelak
Piłkarze ręczni drużyny Czuwaj Przemyśl WP SportoweFakty / KAMIL KRUKIEWICZ / Na zdjęciu: Piłkarze ręczni drużyny Czuwaj Przemyśl
Wicelider z Przemyśla posiada jedno zaległe spotkanie oraz traci już tylko dwa punkty do SPR-u PWSZ Tarnów. Szczypiorniści SRS Czuwaju Przemyśl bez problemów rozgromili 41:27 KS Uniwersytet w Radomiu. Rywalizacja była wyrównana tylko przez pierwsze kilka minut, później przewaga gości na boisku nie ulegała dyskusji. Mecz 18. kolejki tarnowianie rozegrali awansem, 9. marca pewnie zwyciężyli 33:22 z SPR-em ROKiS Radzymin.

Nie zabrakło emocji w Płocku, spotkanie rezerw Orlen Wisły z AZS-em AWF Białą Podlaską zakończyło się rzutami karnymi. Młodzi płocczanie gonili wynik przez większość czasu gry, w 26. minucie przegrywali już 14:20. W drugiej połowie nie zwiesili głów i szybko odrobili straty. Pod koniec meczu byli nawet bliżej zwycięstwa, ale w serii rzutów karnych musieli uznać wyższość zawodników z Białej Podlaskiej.

Przeczytaj: Baltic Handball Cup. Leszek Krowicki: Jakość gry pozostawia wiele do życzenia

W wyrównanym starciu KSSPR Końskie wygrał 24:22 z MTS-em Chrzanów. Mecz lepiej rozpoczęli konecczanie, w 19. minucie gospodarze zwiększyli prowadzenie do sześciu trafień różnicy (10:4). Przed przerwą MTS zmniejszył straty, a już w drugiej części nawiązał wyrównaną walkę w Końskich.

W 43. minucie Patryk Rola skutecznie wykończył akcję, wtedy wyprowadził drużynę gości na dwubramkowe prowadzenie (19:17). Jednak w nerwowej końcówce więcej zimnej krwi pod bramką rywali zachował Przemysław Matyjasik i zespół KSSPR-u zgarnął komplet punktów.

Prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżyli kibice w Legionowie. Miejscowi zawodnicy KPR-u zawodzili i przegrywali 12:16 z AZS-em UW Warszawa po pierwszej połowie spotkania. W drugiej części gospodarze mogli liczyć na bramki lidera ataku - Michała Prątnickiego, oraz Kamila Cioka. Straty odrobili z nawiązką i zatriumfowali 29:28.

I liga, gr. C, 18. kolejka:

SPR PWSZ Tarnów - SPR ROKiS Radzymin 33:22 (15:14)
Najwięcej bramek: dla Tarnowa - Emilian Jewuła 7, Krzysztof Mogielnicki 6, Albert Sanek i Jakub Ćwięka - po 5, dla Radzymina - Mateusz Chabior 6, Dominik Troński 5, Mateusz Miecznikowski 4.

KS Uniwersytet Radom - SRS Czuwaj Przemyśl 27:41 (11:18)
Najwięcej bramek: dla Uniwersytetu - Adrian Gruszczyński 9, Piotr Rojek i Marek Kubajka - po 5; dla Czuwaju - Paweł Stołowki 7, Mateusz Kroczek 6, Maciej Kubisztal, Tomasz Kulka i Mateusz Nowak - po 5.

KSSPR Końskie - MTS Chrzanów 24:22 (13:10)
Najwięcej bramek: dla KSSPR-u - Przemysław Matyjasik 10, Tomasz Napierała, Dawid Maleszak i Paweł Wolski - po 3; dla MTS-u - Patryk Rola 7, Jakub Romian i Jakub Bogacz - po 4, Adrian Danysz 3.

KPR Legionowo - AZS UW Warszawa 29:28 (12:16)
Najwięcej bramek: dla KPR-u - Michał Prątnicki 9, Kamil Ciok 6, Michał Grabowski 5, Filip Fąfara 4; dla AZS-u - Wiktor Przybysz i Paweł Kwiatkowski - po 6, Tomasz Bulej i Dawid Szpejna - po 4.

KSZO Odlewnia - MKS Padwa Zamość 23:28 (9:15)
Najwięcej bramek: dla KSZ0 - Kacper Grabowski i Sebastian Włoskiewicz - po 7; dla Padwy - Szymon Fugiel i Łukasz Szymański - po 7, Paweł Puszkarski 5.

Orlen Wisła II Płock - AZS AWF Biała Podlaska 32:32 (17:21), 6:7 w rzutach karnych. Najwięcej bramek: dla Wisły - Mikołaj Czapliński 9, Miłosz Rupp 6, Paweł Kowalski 4; dla AZS-u - Dzianis Wołyncew 10, Przemysław Urbaniak i Maksym Kruchkou - po 5.