El. ME 2020: to nie są chłopcy do bicia. Niezły występ Izraelczyków z Niemcami

Izraelczycy, kolejni rywale Polaków, wyraźnie przegrali z Niemcami 21:37, ale na tle zespołu z europejskiej czołówki wyglądali przyzwoicie. Naszych szczypiornistów nie czeka gładka przeprawa w Tel Awiwie.

Marcin Górczyński
Niclas Pieczkowski East News / EIBNER/Rene Weiss / Na zdjęciu: Niclas Pieczkowski
Oczywiście nie ma co przesadzać z pochwałami pod adresem Izraelczyków, ale zwłaszcza po przerwie - w rywalizacji z niemieckim zmiennikami - wyglądali całkiem dobrze.

Nieźle wyszkoleni rozgrywający, czasami podejmujący duże ryzyko, z kąśliwym rzutem. Przy tym bardzo chaotyczni, co w pierwszej połowie do oporu wykorzystywali Niemcy. Izraelczycy odbijali się od ich obrony, Matthias Musche i Tobias Reichmann wychodzili z kontrami, a wiele niezbyt przemyślanych rzutów odbił Andreas Wolff. Nie dziwi więc wynik do przerwy (19:9).

Christian Prokop w drugiej połowie dał czas zmiennikom. Zresztą rotował składem od początku, na środku zaczął Martin Strobel z II-ligowego HBW Balingen-Weilstetten, którego powołanie wywołało zdziwienie w Niemczech. Wolffa zastąpił w bramce Silvio Heinevetter, z eliminacjami oswajali się Tim Suton i Fabian Boehm, prawa strona należała do kolegi Macieja Gębali z Lipska, Franza Sempera. Na kole bez problemu urywał się Jannik Kohlbacher, choć to akurat żadne zdziwienie, przecież w Bundeslidze od początku rozgrywek wygląda świetnie.

W końcówce swój dorobek śrubował Uwe Gensheimer i powiększył prowadzenie Niemców, co nie zmienia obrazu występu Izraelczyków. 21 bramek rzuconych byłym mistrzom Europy to całkiem niezły wynik. Na pewno są o klasę lepszym zespołem niż Kosowo i aż trudno uwierzyć, że niedawno przegrali w sparingu ze słabeuszami z Cypru.

Spotkanie z Polakami odbędzie się 28 października.

El. ME 2020, gr. 1:

Niemcy - Izrael 37:21 (19:9) Najwięcej bramek: dla Niemiec - Tobias Reichmann, Uwe Gensheimer 7; dla Izraela - Gil Pomeranz 5, Niv Levy 3