PGNiG Superliga Kobiet: pogrom w Kościerzynie

Do istnego pogromu doszło w środę w Kościerzynie. Grający w 10-osobowym składzie zawodniczki UKS-u PCM przegrały z Metraco Zagłebiem Lubin 20:45. Na boisku było widać różnice kilku klas.

Michał Gałęzewski
Patricia Matieli Machado (Metraco Zagłębie Lubin) w akcji Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / fot. Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Patricia Matieli Machado (Metraco Zagłębie Lubin) w akcji
Do Kościerzyny, na mecz z drużyną mającą komplet porażek i duże problemy kadrowe, przyjechał niepokonany lider tabeli. Cudu nie było, od samego początku gospodynie wyszły przestraszone na boisku i bardzo szybko traciły bramki. Skuteczna była Patricia Machado Matieli, która bardzo szybko miała trzy bramki na koncie. Po trafieniu Małgorzaty Mączki, w 13. minucie było już 3:11.

Gospodynie usiłowały jeszcze odwrócić losy spotkania. Mowy o odrobieniu całej straty nie było, jednak można było nieco zmienić obraz spotkania i zbliżyć się do rywala. Nadrobienie straty z rekordowych jedenastu, do ośmiu bramek miało miejsce, jednak byłoby jeszcze lepiej, gdyby nie trzy niewykorzystane rzuty karne w ciągu siedmiu minut.

Przed przerwą jednak ponownie, mający szerszy skład zespół z Lubina znów zaczął przeważać. Pojedyncze bramki Karoliny Wicik, to było zdecydowanie za mało, na dotrzymanie kroku faworytkom. UKS PCM często tracił piłkę już podczas rozegrania, a szczytem była strata bramki przez grający w trzyosobowej przewadze UKS PCM w 51. minucie. Agnieszka Jochymek miała się z czego cieszyć.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 20:45, a jego rezultat ustaliła Wiktoria Belmas. Dzięki zdobytej przez nią bramce, wszystkie zawodniczki z pola Metraco Zagłębia wpisywały się do protokołu. Młody kościerski zespół po letnich zmianach w składzie, może mieć olbrzymie problemy z wygrywaniem spotkań.

UKS PCM Kościerzyna - Metraco Zagłębie Lubin 20:45 (11:22)

UKS PCM: Brzezińska-Recław, Bielak - Wicik 6, Zawalich 3, Pękala 3, Fesdorf 2, Somionka 2, Sus 1 oraz Kreft.