Liga Mistrzów: nieprzewidywalne Dinamo. Ostrzeżenie dla Orlenu Wisły Płock

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Na zdjęciu: Amine Bannour
WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Na zdjęciu: Amine Bannour

Drugie zwycięstwo Dinama Bukareszt w Lidze Mistrzów. Rumuński zespół, rywal Orlenu Wisły Płock, po bardzo zaciętym boju pokonał Wacker Thun i może jeszcze namieszać w grupie D.

Główną siłą mistrzów Rumunii są domowe spotkania w kameralnej hali, przy akompaniamencie niezbyt licznych, ale fanatycznie dopingujących kibiców. Nieraz w Bukareszcie problemy miał potencjalnie silniejsze drużyny.

W 3. kolejce Ligi Mistrzów Dinamo było akurat faworytem, bo na jego parkiecie pojawiło się Wacker Thun, do tej pory niezachwycające w rozgrywkach. Mistrzowie Szwajcarii rozpoczęli nieźle, ale zacięli się pod koniec drugiej połowy, stracili kilka bramek z rzędu i przegrywali 14:19.

Po przerwie Wacker obudził się, Ron Delhees, Philip Holm i Nicolas Suter poderwali zespół do walki. W Dinamie brylował znany z ligi francuskiej Tunezyjczyk Amine Bannour, który bombardował bramkę rywali i w sumie rzucił dziewięć goli. Za dwa tygodnie Orlen Wisła Płock będzie musiała zwrócić na niego szczególną uwagę.

Zryw nie uratował Wacker. W końcówce gospodarze stanęli, obijali bramkarza, ale obronili zwycięstwo.

Mistrzowie Rumunii ponownie udowodnili, że są bardzo nieprzewidywalni, bo momentami grali koncertowo, oczywiście jak na standardy słabszych grup Ligi Mistrzów.

Liga Mistrzów, grupa D (3. kolejka):

Dinamo Bukareszt - Wacker Thun 35:34 (19:14) Najwięcej bramek: dla Dinama - Amine Bannour 9, Andrei Negru 6, Kamel Alouini 5; dla Wacker - Ron Delhees 10, Philipp Holm 7, Nicolas Suter 5