2 Bundesliga: porażka VfL Lübeck-Schwartau. Paweł Genda coraz dalej od awansu

W 30. kolejce 2. Bundesligi VfL Lübeck-Schwartau przegrał 23:24 z DJK Rimpar Wölfe. Porażka okazała się kosztowna w skutkach, bowiem bezpośredni rywal do awansu z Bietigheim odniósł wysokie zwycięstwo i zwiększył przewagę do ośmiu punktów w tabeli.

Bartosz Grzelak
Paweł Genda WP SportoweFakty / Michał Dominik / Na zdjęciu: Paweł Genda

Perspektywa awansu VfL Luebeck-Schwartau staje się coraz bardziej odległa po wyjazdowej porażce 23:24 z DJK Rimpar, zespołem przebijającym się do ścisłej czołówki ligi pod koniec sezonu. W pierwszych minutach spotkania podopieczni Torge Greve kontrolowali sytuację na boisku, prowadząc dwoma trafieniami. Paweł Genda rzucił bramkę, utrzymującą prowadzenie dla gości w 13. minucie (7:5).

Rozgrywający reprezentacji Polski był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole, jednak grającym na 50 proc. poziomie skuteczności. Pod koniec pierwszej połowy nastąpiła zmiana biegu wydarzeń i trzecia drużyna zaplecza Bundesligi straciła korzystny rezultat po bramce Steffena Kaufmanna (11:12). Przez resztę spotkania nieskutecznie goniła rywali. Wprawdzie w końcówce straty zostały zminimalizowane z trzech do jednej bramki różnicy, jednak w odniesieniu remisu nie pomógł nawet udany występ Marino Mallwitza między słupkami bramki gości (23:24).

Porażka jest tym bardziej bolesna, gdyż SG BBM Bietigheim wysoko zwyciężył 37:29 z EHV Aue i umocnił się z na drugim, premiowanym awansem miejscu z ośmioma punktami przewagi nad VfL Lübeck-Schwartau.