PGNiG Superliga Kobiet: mistrzynie odjechały kielczankom w samej końcówce

Nie doszło do niespodzianki w meczu Korona Handball Kielce - GTPR Gdynia. Zawodniczki z Trójmiasta po bardzo dobrej końcówce spotkania wygrały 39:31 i mają jeszcze szansę na zakończenie rundy zasadniczej na podium.

Michał Gałęzewski
Katarzyna Janiszewska WP SportoweFakty / Michał Domnik / Katarzyna Janiszewska

W ostatnim czasie nastroje wokół Korony Handball były lepsze, a kielczanki wydostały się ze strefy spadkowej. Na GTPR to było jednak za mało. Już na samym początku gdynianki mocno stanęły w obronie i bardzo szybko podwyższały przewagę. Gdy trafiła Kinga Gutkowska. w 8. minucie było już 2:7.

Kielczanki się jednak nie poddały. Sygnał do ataków dała najskuteczniejsza zawodniczka spotkania, Honorata Syncerz, która rzuciła dwie bramki z rzędu. Ekipa Tomasza Popowicza zaczęła mozolnie odrabiać straty. W końcu, gdy trafiła Wiktoria Gliwińska, na 11 minut przed końcem Korona Handball przegrywała 11:14.

Przed przerwą aktualne mistrzynie Polski zdołały jednak powiększyć swoją przewagę. I połowę bramką na 18:23 zakończyła Joanna Kozłowska. Po zmianie stron jednak ponownie do głosu doszła Syncerz. Korona Handball starała się odmienić losy meczu i wydawało się, że może doprowadzić do ekscytującej końcówki. Po tym jak trafiła Katarzyna Piecaba, było 30:32 i jeszcze 9 minut na odrobienie strat.

Gdy jednak zawodniczki z Kielc miały pójść krok dalej, by powalczyć o kolejne punkty, praktycznie przestały rzucać bramki. W ekipie GTPR-u natomiast aż sześć zawodników wpisało się w ciągu ostatnich minut na listę strzelców. Wynik spotkania - 31:39 - ustaliła Joanna Szarawaga.

Korona Handball Kielce - GTPR Gdynia 31:39 (18:23)

Korona Handball: Chojnacka, Orowicz - Syncerz 9, Więckowska 4, Czekala 4, Skowrońska 4, Dos Santos 2, Gliwińska 2, Radzikowska 2, Piecaba 1, Kędzior 1, Janczyk 1, Zimnicka 1 oraz Mochocka, Homonicka, Parandii.
Karne: 2/2.
Kary: 14 min. (Gliwińska 4 min., Więckowska, Czekala, Skowrońska, Mochocka, Parandii - po 2 min.).

GTPR: Kordowiecka 1, Kamińska - Janiszewska 6, Zych 6, Szarawaga 5, Gutkowska 5, Kozłowska 4, Machado Matieli 4, Błaszkowska 3, Pękala 2, Łabuda 2, Uścinowicz 1 oraz Śliwińska.