2. Bundesliga: awans ucieka. Drużyna z Pawłem Gendą w składzie traci punkt

W 25. kolejce 2. Bundesligi, Eintracht Hildesheim niespodziewanie zremisował z VfL Luebeck-Schwartau (25:25). Drużyna gospodarzy z Pawłem Gendą w składzie, w drugiej połowie spisała się poniżej oczekiwań, roztrwaniając wcześniejszą przewagę.

Bartosz Grzelak
Paweł Genda WP SportoweFakty / Michał Dominik / Na zdjęciu: Paweł Genda
Jednoznacznym faworytem spotkania 25. kolejki na zapleczu Bundesligi, był zespół gospodarzy - VfL Luebeck-Schwartau. Walczący o utrzymanie beniaminek z Hildesheim, postawił trudne warunki rywalom i ostatecznie urwał cenny punkt (25:25). Początek meczu nie zwiastował korzystnego rezultatu gości, którzy przegrywali 0:4 w 3. minucie. Dzięki skutecznym interwencjom golkipera Paula Twarza, Eintracht Hildesheim zdołało uzyskać kontaktowy wynik (5:6).

W ostatnim kwadransie pierwszej części zawodnicy Lubeki zwiększyli prowadzenie do różnicy trzech trafień, kiedy skutecznie rzucił Jan Schult (11:8). Przed przerwą dwie bramki padły łupem Pawła Gendy i gospodarze prowadzili 16:12. Po zmianie stron piłkarze ręczni ze Schwartau byli mniej skuteczni i kilka minut później stracili korzystną nadwyżkę.

Na osiem minut przed końcem polski rozgrywający odzyskał prowadzenie, rzucając bramkę na 23:22. Niestety chwilę później złapał karę wykluczenia pod własną bramką, osłabiając zespół. Goście wyrównali i do końca wynik był nierozstrzygnięty. Na minutę przed ostatnią syrena rezultat spotkania ustalił Savvas Savvas. Grecki rozgrywający z 13 bramkami na koncie, był architektem remisu osiągniętego na trudnym trenie.

Po remisie drużyna Vfl Luebeck-Schwartau pozostała na 4. lokacie, jednak swoich spotkań jeszcze nie rozegrały ASV Hamm-Westfalen i SG BBM Bietigheim, bezpośredni konkurenci do awansu. Pomimo wygranej Eintracht pozostał na przedostatniej lokacie w tabeli.