Francja: porażki zespołów Rafała Przybylskiego i Patryka Walczaka, hit kolejki dla Paris Saint-Germain HB

Drużyny z Polakami w składach nie miały szczęścia w 16. kolejce ligi francuskiej. Ekipa Fenix Toulouse HB (Rafał Przybylski) uległa Dunkerque HB 25:28, zaś zespół Massy Essonne HB (Patryk Walczak) przegrał z Tremblay-en-France HB 20:29.

Tomasz Rosiński
Rafał Przybylski w akcji Materiały prasowe / FENIX TOULOUSE HB / Na zdjęciu: Rafał Przybylski w akcji
Drużyna z Tuluzy dotrzymywała kroku Dunkerque tylko przez pierwszy kwadrans rywalizacji (8:8). Później z każdą kolejną minutą przyjezdni zaczęli odjeżdżać rywalom i pierwszą połowę wygrali 18:12, co stawiało ich w komfortowej sytuacji przed drugą odsłoną. Po zmianie stron gospodarze co prawda starali się walczyć, ale szczypiorniści z Dunkierki kontrolowali boiskowe wydarzenia i ostatecznie triumfowali 28:25.

Dunkerque HB do wiktorii poprowadził duet Baptiste Butto (8 bramek) - Tom Pelayo (6 goli). Tym razem słabe zawody rozegrał polski rozgrywający Przybylski, który zanotował tylko 1 trafienie (na 3 próby).

Zawodnikom Massy sił podczas konfrontacji z Tremblay-en-France starczyło tylko na 42 minuty walki (17:17). W decydującym fragmencie potyczki goście narzucili swój styl gry i rozbili miejscową ekipę 29:20.

Najwięcej bramek dla Tremblay-en-France HB - osiem - rzucił Alexandre Tomas. Natomiast dla przegranych dwa gole (100-procentowa skuteczność) zdobył obrotowy Patryk Walczak.

W hicie szesnastej serii gier Lidl Starligue Paris Saint-Germain HB ograło Montpellier HB 26:19, ale pozostało na 2. pozycji w tabeli.

Wciąż liderem rozgrywek jest klub z Montpellier (29 pkt), który ma 4 punkty przewagi nad PSG (25 pkt). Fenix Toulouse HB (17 pkt) plasuje się na 8. pozycji, zaś Massy Essonne HB (6 pkt) jest 13. (strefa spadkowa).