PGNiG Superliga: Stal poległa w Legionowie, nadspodziewanie łatwy triumf KPR-u

Zaskoczenie - w meczu 17. kolejki PGNiG Superligi KPR Legionowo nadspodziewanie łatwo pokonał u siebie Stal Mielec 31:23. Na parkiecie było sporo walki i kar, ale chłodniejszą głowę w kluczowych momentach zachowali gospodarze.

Bartosz Grzelak
Michał Grabowski Materiały prasowe / KPR LEGIONOWO / Michał Grabowski

W pierwszym starciu lepszą drużyną okazała się Stal Mielec, wygrywając u siebie 32:28. Na inaugurację 2018 roku zanotowała po niezłym występie porażkę z Azotami w Puławach i na wyjeździe w Legionowie nie była faworytem. Zwłaszcza, że gospodarze w poprzedniej kolejce zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i przegrali z Zagłębiem Lubin dopiero po rzutach karnych.

Od początku KPR wykorzystywał atut swojej hali, obejmując prowadzenie 3:1 w 5. minucie. Goście obudzili się dopiero chwilę później, kiedy po bramce Piotra Krępy złapali kontakt z rywalem (4:3). Na boisku rozgorzała walka - luki w obronie mielczan wykorzystywali rozgrywający KPR-u. Po celnym rzucie Oskara Niedziółki zwiększyli prowadzenie w spotkaniu (9:4).

Zawodnicy Stali i KPR-u popełniali sporo błędów technicznych, pojawiło się też dużo kar, wynikających z nieprzepisowej gry. KPR utrzymał przewagę pięciu bramek do przerwy.

W drugiej części podopieczni Marcina Smolarczyka mądrze rozgrywali piłkę w ataku, który najczęściej kończył się skutecznym rzutem Kamila Cioka z siódmego metra. Najskuteczniejszy strzelec KPR-u łącznie uzbierał 8 trafień. Na czternaście minut przed końcem Tomasz Mochocki zmniejszył stratę do czterech bramek (21:17), lecz w następnej akcji przeciwników zatrzymał zmiennik Krekory, Kacper Wyrozębski.

W końcówce legionowianie zwiększyli prowadzenie do 27:18 po rzucie Kacpra Adamskiego. Stało się wówczas jasne, że odniosą pewną domową wygraną. Wynik meczu ustalił gol Łukasza Janysta z koła (23:31).