Szwajcaria: wygrana Kadetten Schaffhausen, Michał Szyba nie błysnął

Drużyna Kadetten Schaffhausen pokonała na wyjeździe HSC Suhr Aarau 31:29 w meczu 11. kolejki ligi szwajcarskiej. Jedną bramkę dla zwycięzców zdobył Michał Szyba.

Wiktor Gumiński
Michał Szyba (z piłką) WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Na zdjęciu: Michał Szyba (z piłką)
Obie połowy miały w tym spotkaniu odmienny scenariusz. Przed przerwą każda z drużyn zdecydowanie lepiej spisywała się w ofensywie. Łącznie padło bowiem aż 37 bramek. Taki styl gry wyszedł na korzyść ekipie z Aarau, która na półmetku prowadziła 19:18.

W drugiej odsłonie zdobywanie goli nie przychodziło już obu zespołom tak łatwo. Poprawiły one defensywę, ale mecz cały czas był wyrównany. W decydujących momentach lepiej spisali się jednak gracze Kadetten, którzy tym samym odnieśli siódme zwycięstwo w sezonie.

Polski rozgrywający zwycięskiej ekipy Michał Szyba nie odegrał tym razem pierwszoplanowej roli. Zdobył jedną bramkę, a jego rzutowa skuteczność wyniosła tylko 25 procent.

HSC Suhr Aarau - Kadetten Schaffhausen 29:31 (19:18)
Najwięcej bramek: dla Aarau - Tim Aufdenblatten 8, Patrick Romann 7; dla Kadetten - Manuel Liniger 9, Gabor Csaszar 8 [...] Michał Szyba 1

Czy Kadetten Schaffhausen zostanie mistrzem Szwajcarii?