I liga kobiet: AZS AWF stracił pierwszy punkt

W weekend po raz pierwszy w obu grupach I ligi kobiet po 60 minutach były remisy. Pierwszy punkt stracił AZS AWF Warszawa, który ma 2 punkty przewagi nad SPR-em Olkusz. W grupie A liderem pozostaje SMS ZPRP II Płock.

Michał Gałęzewski
Piłka do gry w szczypiorniaka WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Piłka do gry w szczypiorniaka
Po raz kolejny wysoką formę potwierdziły szczypiornistki SMS-u ZPRP II Płock. Drużyna prowadzona przez Piotra Piechotę pokonała Dwójkę PWSIiP Łomża aż 40:31, a trzy licealistki rzuciły po sześć bramek. Dużo ciekawiej było w derbach Płocka. Jutrzenka prowadziła 25:23 na pięć minut przed końcem, ale ostatnie akcje należały do SMS-u. Po 60 minutach był remis i po raz pierwszy w tym sezonie w tej lidze potrzebne były rzuty karne, w których lepiej spisały się licealistki.

Nadspodziewanie wysokie zwycięstwo odniósł Sambor. Tczewianki pokonały MKS PR Urbis Gniezno aż 38:26, dzięki czemu awansowały na wysokie, czwarte miejsce w lidze, przeganiając właśnie gnieźnianki. Znakomite spotkanie zaliczyła Patrycja Orzłowska, która rzuciła 10 bramek.

Wiceliderem tabeli pozostaje ChKS PŁ Łódź, który wygrał w Kwidzynie z grającym bardzo młodym składem MTS-em 27:19, a 9 bramek rzuciła Beata Walicka. W jedynym niedzielnym spotkaniu KS AP Poznań odniósł trzecie zwycięstwo w lidze, pokonując najsłabszy w tabeli zespół z Lubicza 27:21. Dla zwycięskiej drużyny siedmioma celnymi rzutami popisała się Karolina Kanicka.

7. kolejka grupy A: MMKS Jutrzenka Płock - SMS ZPRP I Płock 25:25 k. 3:4 (14:15) SMS ZPRP II Płock - Dwójka PWSIiP Łomża 40:31 (25:15) Sambor Tczew - MKS PR Urbis Gniezno 38:26 (16:13) MTS Kwidzyn - ChKS PŁ Łódź 19:27 (11:15) KS AP Poznań - UKS Drwęca Novar Lubicz 27:21 (13:10)