Liga Mistrzów: zespół Michała Szyby zatrzymał Gorenje Velenje

Drużyna Kadetten Schaffhausen pokonała rywala ze Słowenii 31:28 w pierwszym meczu 4. kolejki grupy C. Michał Szyba zdobył dla zwycięzców jednego gola.

Wiktor Gumiński
Michał Szyba (z piłką) WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Na zdjęciu: Michał Szyba (z piłką)

Dla naszego szczypiornisty to starcie miało szczególny wymiar. Zanim bowiem trafił do drużyny ze Szwajcarii, występował właśnie w barwach Gorenje. Słoweńska ekipa przystępowała do meczu z obecnym pracodawcą Szyby z kompletem trzech zwycięstw. Gracze Kadetten marzyli natomiast o przełamaniu serii dwóch kolejnych niepowodzeń na europejskiej arenie.

Po pierwszej połowie nie sposób było się pokusić o wytypowanie końcowego rozstrzygnięcia. Na półmetku był bowiem remis 14:14, a żadna z drużyn nie potrafiła sobie po drodze wypracować pokaźniejszej zaliczki. Tylko raz zdarzyło się, by jedni i drudzy prowadzili różnicą dwóch trafień.

Losy rywalizacji wyjaśniły się dopiero w ostatnich dziesięciu minutach. Decydującą ucieczkę gospodarzy rozpoczęła seria trafień Manuela Linigera, która pozwoliła im na wypracowanie trzybramkowej przewagi (27:24). Później jeszcze trzykrotnie do bramki gości trafił Gabor Csaszar i sukces Kadetten stał się faktem.

Szyba nie miał jednak w nim szczególnie dużego udziału. Zanotował tylko jedną bramkę, rzucając ze skutecznością 33 procent.

Liga Mistrzów, 4. kolejka (grupa C):

Kadetten Schaffhausen - RK Gorenje Velenje 31:28 (14:14) Najwięcej bramek: dla Kadetten - Gabor Csaszar 9, Manuel Liniger 7 [...] Michał Szyba 1; dla Gorenje - Jan Grebenc 6, Rok Ovnicek, Alem Toskić - po 5