Sparkassen Cup: Bolesne zderzenie z Bundesligą. Dwie wysokie porażki Mebli Wójcik Elbląg

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Dembińska /
WP SportoweFakty / Anna Dembińska /

Meble Wójcik Elbląg od środy biorą udział w silnie obsadzonym turnieju Sparkassen Handball Cup. W dwóch pierwszych spotkaniach drużyna z Superligi wysoko przegrała z przedstawicielami Bundesligi - MT Melsungen i TuS N-Luebbecke.

Na inaugurację zawodów Meblarze zagrali z MT Melsungen, które przed sezonem dokonało kilku poważnych wzmocnień (Finn Lemke, Julius KuehnTobias Reichmann) i chce dołączyć do ścisłej czołówki Bundesligi. Zderzenie z niemieckim szczypiorniakiem okazało się bardzo bolesne.

Elblążanie od początku spotkania mieli problemy ze skutecznością i w ciągu 10 minut tylko raz trafili do siatki. Wynik nieco poprawili Piotr Adamczyk i Jakub Olszewski (8:4), ale Melsungen wkrótce wrzuciło wyższy bieg. Podstawowy obrońca Finn Lemke kilka razy pokazał się w ataku, świetnie bronił Johan Sjostrand i na przerwę zespoły udały się przy wyniku 17:6.

Po przerwie Melsungen wyszło w zupełnie innym zestawieniu. Na parkiecie pojawili się Julius Kuehn, między słupkami stanął Nebojsa Simić. Drużyna z Bundesligi nie straciła na jakości i z minuty na minutę powiększała przewagę. Imponował przede wszystkim wszechstronny Tim Schneider. Melsungen tuż przed końcem miało już 20 bramek przewagi. Na niewiele zdała się niezła postawa Olszewskiego - Meblarze przegrali 14:36.

Niewiele lepiej wypadł sparing z beniaminkiem Bundesligi, TuS N-Luebbecke. Elblążanie w pierwszej połowie mieli ogromne problemy z pokonaniem Petera Tataia, rywale odpowiadali błyskawicznymi akcjami i już po pierwszej połowie mecz był rozstrzygnięty (17:6).

W barwach TuS wystąpili Piotr Grabarczyk i Łukasz Gierak (jedna bramka).

Meblarze zmierzą się jeszcze z Eintrachtem Baunatal.