Sparkassen Cup 2010: Zwycięstwa Orlen Wisły i TuS N-Lübbecke na początek

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock udanie rozpoczęli turniej Sparkassen Cup 2010. "Nafciarze" w swoim pierwszym meczu pokonali niemiecki HSG Düsseldorf 33:31. Od zwycięstwa turniej rozpoczęli także szczypiorniści TuS N-Lübbecke z Polakami w składzie.

Łukasz Wojtczak

Pierwszy przeciwnik Orlen Wisły okazał się bardzo wymagający. Wynik w pierwszej połowie oscylował wokół remisu i żadnej z drużyn nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi. Oba zespoły popełniły też sporo błędów, zwłaszcza w ofensywie. Po pierwszych 30 minutach na tablicy wyników widniał remis (17:17). Obraz gry niewiele zmienił się również w drugiej połowie. Końcówka spotkania należała już jednak do płocczan i podopieczni Larsa Walthera ostatecznie pokonali spadkowicza z Toyota-Handball Bundesligi 33:31. Najskuteczniejszym zawodnikiem "Nafciarzy" był skrzydłowy Arkadiusz Miszka, który zdobył sześć bramek. W środę płocczanie w swoim drugim meczu zmierzą się z TV Emsdetten.

Od zwycięstwa turniej rozpoczęli też szczypiorniści TuS N-Lübbecke. Drużyna z trzema reprezentantami Polski w składzie, wysoko pokonała HSC Coburg 41:25. Tomasz Tłuczyński zdobył w tym spotkaniu cztery bramki, natomiast Michał Jurecki i Artur Siódmiak zaliczyli po trzy trafienia.