Bundesliga: dobry mecz Wyszomirskiego, Lemgo bliżej utrzymania

TBV Lemgo Piotra Wyszomirskiego odniosło jedno z najważniejszych zwycięstw w tym sezonie. Drużyna Polaka pokonała TSV Hannover-Burgdorf 27:23 i wydostała się ze strefy spadkowej. Na zakończenie 33. kolejki wpadka przytrafiła się Rhein-Neckar Loewen.

Marcin Górczyński
AFP / Roberto SCHMIDT

Od kilku tygodni Lemgo nie mogło wydostać się ze strefy spadkowej. Udało się na kolejkę przed końcem, choć sytuacji drużyny Piotra Wyszomirskiego i tak jest daleka od idealnej. Dopiero ostatni mecz z VfL Gummersbach rozstrzygnie, czy Lemgo pozostanie w Bundeslidze.

Wyszomirski był jednym z ojców zwycięstwa nad wyżej notowanym Hannoverem. Polak w końcówce zatrzymał pogoń rywali, a w całym meczu odbił 13 rzutów, w tym dwa z linii siódmego metra (37 proc.). Decydujące dla losów dwóch punktów okazały się pierwsze minuty po przerwie. Świeżo upieczony reprezentant Niemiec Tim Suton. Tim Hornke i Andrej Kogut wyprowadzili Lemgo na prowadzenie 16:12. Hannover do końca spotkania zdołał jedynie zmniejszyć straty do dwóch trafień w 40 minucie.

Przed ostatnią kolejką w najgorszej sytuacji znajduje się Bergischer HC Macieja Majdzińskiego, który musi wygrać z Hannoverem, by przedłużyć szanse na pozostanie w lidze. Lemgo może postawić kropkę nad "i" w meczu z Gummersbach, także będącym nad przepaścią. Przy zwycięstwie Bergischer i porażce ekipy Wyszomirskiego, z pozostania w lidze będzie cieszył się Majdziński.

Ostatni spadkowicz to jedna z niewielu zagadek w tegorocznej Bundeslidze. Z rozgrywkami żegnają się HSC 2000 Coburg i HBW Balingen-Weilstetten, mistrzostwo zapewniło już sobie Rhein-Neckar Loewen. Wspomnianym Lwom z Mannheim przytrafiła się wpadka na koniec sezonu. RNL niespodziewanie przegrało z Wetzlar 24:30. Mistrzów kraju rozstrzelał Philipp Weber, przed ostatnią kolejką lider klasyfikacji strzelców.