Jutrzenka - Ruch. Chorzowianki wciąż mogą wygrać ligę

Walczący o pierwsze miejsce w I lidze kobiet KPR Ruch Chorzów pokonał w Płocku MMKS Jutrzenkę 31:20. Po siedem bramek dla obu zespołów rzuciły Joanna Rodak i Dagmara Radzikowska.

Michał Gałęzewski
piłki do szczypiorniaka WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Na zdjęciu: piłki do szczypiorniaka

Od pierwszych akcji MMKS Jutrzenka Płock starała się dotrzymać kroku bardziej doświadczonym i ogranym rywalkom. Gdy w 8. minucie trafiła Emilia Bałdyga, był remis 3:3. Chwilę później jednak zespół z Chorzowa zaczął budować swoją przewagę.

Ekipa Jarosława Knopika rzuciła pięć bramek z rzędu i po trafieniu Joanny Rodak, w 14. minucie było już 10:4 dla przyjezdnych. Co prawda o jak najlepszy wynik walczyła Dagmara Radzikowska, jednak nie wystarczyło to do zbliżenia się przez Jutrzenkę na mniej niż cztery bramki. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 10:15.

Po zmianie stron w zespole z Płocka dobrze grały Dagmara Radzikowska i Dagmara Woźnica, jednak wciąż utrzymywało się kilkubramkowe prowadzenie Ruchu. Podobnie jak miało to miejsce w pierwszej części meczu, zespół ze Śląska zaczął budować przewagę.

Gdy na dziesięć minut przed końcem trafiła Karolina Jasinowska, na tablicy wyników widniał już rezultat 16:25. Do ostatnich minut KPR Ruch Chorzów kontrolował sytuację na boisku i ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 20:31. Oznacza to, że chorzowianki wciąż mają szansę na wygranie I ligi. Muszą jednak liczyć na wpadkę Korony Handball Kielce.

MMKS Jutrzenka Płock - KPR Ruch Chorzów 20:31 (10:15)

MMKS Jutrzenka: Brudzyńska, Lis - Radzikowska 7, Warda 3, Maruszewska 2, Bałdyga 2, Woźnica 2, Stasiak 2, Zaremba 1, Homonicka 1 oraz Żuchewicz.