WKS Grunwald - SMS ZPRP. Remis w Poznaniu

WKS Grunwald Poznań nie zdołał odskoczyć goniącemu go GKS-owi Żukowo i zremisował z SMS-em ZPRP Gdańsk 28:28. Bramkę na wagę punktu zdobył Maciej Zarzycki.

Michał Gałęzewski
Filip Tarko z Grunwaldu Poznań WP SportoweFakty / Michał Domnik / Filip Tarko z Grunwaldu Poznań

Obie drużyny plasują się w dolnej części tabeli, jednak SMS ZPRP Gdańsk nie musi bać się o utrzymanie, natomiast WKS Grunwald Poznań potrzebuje punktów, by uniknąć baraży. Sam początek należał do gospodarzy, który szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie.

Jeszcze w 22. minucie, po bramce z karnego Tomasza Gintowta, na tablicy wyników widniał rezultat 10:8 dla gospodarzy ze stolicy Wielkopolski. Chwilę później, bardzo dobrze zaczęła jednak grać ekipa gdańskich licealistów. SMS ZPRP trafił pięć razy z rzędu i po bramce Krzysztofa Gądka, na dwie minuty przed przerwą było już 10:13. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 12:14.

Na początku drugiej części spotkania zawodnicy z Poznania zaczęli jednak grać tak, jak oczekują od nich kibice. Gdy trafił doświadczony Robert Fogler, w 37. minucie było już 16:14. SMS ZPRP szybko zdołał jednak przerwać serię Grunwaldu i nawet wyszedł na prowadzenie.

Stało się to po bramce Patryka Mauera. Do samego końca trwał wyrównany pojedynek obu drużyn o dwa punkty. Gdy na dwie minuty przed końcem trafił Maciej Zarzycki, SMS ZPRP prowadził 27:26. Trzy kolejne bramki rzucili jednak zawodnicy z Poznania. Ostatecznie padł remis, a bramkę na wagę punktu rzucił dla SMS-u Zarzycki.

WKS Grunwald Poznań - SMS ZPRP Gdańsk 28:28 (12:14)

WKS Grunwald: Kulczyński - Gintowt 5, Nieradko 4, Fogler 4, Majewski 3, Martyński 3, Guraj 3, Kurek 2, Westwal 2, Piechowiak 1, Nowicki 1, oraz Harasymek, Tarko, Lubiewski.