Piotrcovia - Olimpia-Beskid. Czwarta wygrana z rzędu piotrkowianek

Od wygranej do wygranej kroczą piłkarki ręczne Piotrcovii. Odniosły czwarte z rzędu zwycięstwo w fazie play-out i oddaliły widmo spadku z PGNiG Superligi. Podopieczne Rafała Przybylskiego pewnie pokonały Olimpię-Beskid Nowy Sącz.

Michał Ostafijczuk

Piotrkowianki w drugiej części sezonu złapały wiatr w żagle i wygrywają mecz za meczem w fazie play-out. Olimpia-Beskid Nowy Sącz, która desperacko walczy o utrzymanie, tylko w pierwszej połowie była w stanie nawiązać wyrównaną walkę z drużyną Rafała Przybylskiego. Po zmianie stron rzuciła tylko sześć bramek i przegrała 18:27 (12:16).

W drużynie z Nowego Sącza podobać się mogła jedynie gra Ukrainki Tamary Smbatian . Rozgrywająca Olimpii-Beskid dwoiła się i troiła, ale bez wsparcia pozostałych koleżanek niewiele mogła zdziałać. Piotrcovia, po wyrównanym początku spotkania, zaczęła zyskiwać coraz większą przewagę, a klasą dla siebie była doświadczona skrzydłowa Katarzyna Sobińska. Sama chyba nie pamięta kiedy po raz ostatni rzuciła osiem bramek w ligowym meczu.

Piotrcovia wygrała czwarte kolejne spotkanie i umocniła się na ósmym miejscu w tabeli. Celem zespołu z Piotrkowa jest wygranie wszystkich meczów w fazie play-out.
- Cieszy na pewno gra w obronie, szczególnie w drugiej połowie. Straciliśmy tylko osiemnaście bramek, co jest dobrym rezultatem - skomentował postawę swoich podopiecznych trener Przybylski.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 27:18 (16:12)

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt - Sobińska 8, Wypych 6/1, Kopertowska 2/1, Klonowska 2, Szafnicka 2, Ivanović 2, Jałoszewska 2, Dronzikowska 1, Kucharska 1, Osuch 1/1, Marszałek, Despodovska, Matyja