Francja: zespół Pawła Podsiadły na remis, jedna bramka Polaka

USAM Nimes Gard z Pawłem Podsiadłą w składzie zremisowało w środę 23:23 z Dunkerque Grand Littoral HB w meczu 18. kolejki ligi francuskiej. Polak zdobył jedną bramką z rzutu karnego.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

To drugi remis drużyny polskiego rozgrywającego w tym sezonie. Nimes z dorobkiem 16 punktów jest dziewiąte w tabeli, ale do szóstej lokaty traci tylko dwa oczka i ma sporą przewagę nad strefą spadkową.

Środowy mecz w Dunkierce zakończył się sprawiedliwym wynikiem, bo obie drużyny przez niemal pełne 60 minut prowadziły wyrównaną walkę. O tym jak zacięte było to starcie, niech świadczy fakt, że w trakcie spotkania remis pojawiał się na tablicy świetlnej aż 15 razy.

W drugiej połowie między 40. a 48. minutą niewielką przewagę uzyskała Dunkerque, ale Nimes w końcówce odrobiło straty, korzystając na świetnej zmianie w bramce - Remi Desbonnet, który pojawił się na parkiecie w 49. minucie odbił aż siedem z 10 rzutów rywali.

Paweł Podsiadło swoją jedyną bramkę zdobył w 36. minucie. Polak oddał też dwa rzuty z gry, ale jeden z nich zatrzymał William Annotel, a drugi był niecelny.

W pozostałych środowych meczach pewne zwycięstwa odniosły uczestniczące w Lidze Mistrzów Paris Saint-Germain HB i HBC Nantes. Cenne punkty zdobyło też Saint Raphael Var HB, które we własnej hali pokonało Fenix Toulouse HB, czyli nową drużynę Rafała Przybylskiego.

W czwartek swój mecz rozegra Montpellier HB, które jest rywalem Vive Tauronu Kielce w fazie TOP 16 Ligi Mistrzów.

Lidl Starligue, 18. kolejka:

Dunkerque HB - USAM Nimes Gard 23:23 (12:11)
Najwięcej bramek: dla Dunkerque - Kornel Nagy 6, Żarko Pejović 4, Benjamin Afgour 3; dla Nimes - Olivier Marroux, Quentin Dupuy, Julien Rebichon - po 4, [...] Paweł Podsiadło 1

Cesson Rennes HB - HBC Nantes 27:33 (15:15) Selestat Alsace HB - US Ivry Handball 24:25 (12:13) Saint Raphael Var HB - Fenix Toulouse HB 31:25 (15:12) US Creteil HB - Pays d'Aix UC 27:27 (16:14) Paris Saint-Germain HB - Chambery Savoie HB 31:25 (19:8)