Francja: męczarnie PSG w ostatnim sprawdzianie przed meczem z Wisłą

Tylko jedną bramką wygrali w środę z będącym w strefie spadkowej Lidl Starligue US Creteil HB szczypiorniści Paris Saint-Germain HB (29:28). Ostatni test drużyny Zvonimira Serdarusicia przed meczem z Orlen Wisłą Płock wypadł przeciętnie.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
drużyna PSG po spotkaniu Getty Images / Juergen Schwarz / Na zdjęciu: drużyna PSG po spotkaniu

Kibice "Nafciarzy" nie mogą jednak spoglądać na środowy występ mistrzów Francji przez różowe okulary. W Płocku rywalizujący o pierwsze miejsce w grupie paryżanie zagrają z pewnością na nieco innym poziomie zaangażowania niż w Creteil. Poza tym, na równie słaby jak w środę występ Thierry'ego Omeyera (29-proc. skuteczność) czy Nikoli Karabaticia, również nie ma co liczyć.

Wygraną PSG zapewniło sobie w samej końcówce. Creteil prowadziło od 22. minuty, gdy bramki Hugo Descata, Victora Alonso i Mohameda Mokraniego doprowadziły do stanu 15:12.

Straty paryżanom udało się po raz pierwszy zniwelować dopiero w 45. minucie, ale gospodarze nie odpuszczali i jeszcze na trzy minuty przed końcem wygrywali 28:27. Zwycięstwo PSG zapewnili Xavier Barachet i Jesper Nielsen, choć Creteil miało jeszcze trzy okazje do doprowadzenia do remisu i trzy razy gubiło piłkę.

Jedną bramkę dla pokonanych zdobył były obrotowy Orlen Wisły Muhamed Toromanović. W jego zespole najlepsi byli wspomniani Alonso i Mokrani. Dobrze wypadł też bramkarz Mate Sunjić, który odbił 16 rzutów rywali.

W PSG z kolei wyróżnili się Mikkel Hansen i Daniel Narcisse. Słabo wypadli natomiast Omeyer, Nikola Karabatić i Luka Stepancić (0/3). W składzie zespołu zabrakło Nedima Remiliego.

W pozostałych środowych meczach niespodziewanej porażki w Chambery doznało Montpellier Agglomeration HB (30:33). W Tuluzie zwyciężył z kolei inny rywalizujący w Lidze Mistrzów zespół, HBC Nantes.

Lidl Starligue, 16. kolejka:

US Creteil HB - Paris Saint-Germain HB 28:29 (18:15)
Najwięcej bramek: dla Creteil - Victor Alonso 6, Mohamed Mokrani 5, Hugo Descat 4; dla PSG - Mikkel Hansen 6, Daniel Narcisse 5, Uwe Gensheimer 4

Pozostałe mecze 16. kolejki:

Chambery Savoie HB - Montpellier Agglomeration HB 33:30 (23:16)
Najwięcej bramek: dla Chambery - Johannes Marescot 6, Fahrudin Melić, Damir Bicanić - po 5, Quentin Minel 4; dla Montpellier - Mathieu Grebille 7, Jonas Truchanovicius, Jure Dolenec, Jean-Loup Faustin - po 4

Fenix Toulouse HB - HBC Nantes 24:30 (13:17)
Najwięcej bramek: dla Toulouse - Ferran Sole 11, Fredrik Pettersson 5; dla Nantes - Nicolas Claire 7, Olivier Nyokas, Nicolas Tournat, David Balaguer - po 5

Cesson Rennes HB - US Ivry Handball 31:26 (17:13) Saran Loiret HB - Pays d'Aix UC 26:28 (26:28) Dunkerque HB - Selestat Alsace HB 29:21 (14:9)