PP: MKS AZS UMCS - Kram Start. Drugi ćwierćfinał dla elblążanek

Nie sprawiły sensacji, bo sprawić nie mogły, szczypiornistki pierwszoligowego MKS-u AZS UMCS Lublin. W meczu 1/8 finału Pucharu Polski przegrały ze KRAM-em Startem Elbląg 17:42.

Daniel Kordulski

Kram Start awansował ostatnio do ćwierćfinału Challenge Cup eliminując ABU Baku. W rozgrywkach PGNiG Superligi elblążanki też radzą sobie bardzo dobrze, zajmując czwarte miejsce w tabeli. Tymczasem akademiczki z Lublina są ósmą ekipą rozgrywek I ligi. Odniosły dotychczas trzy zwycięstwa.

Pierwszą bramkę MKS AZS UMCS zdobył dopiero w 16. minucie kiedy rywalki miały ich na koncie już dwanaście! Autorką trafienia skrzydłowa Jagoda Lasek. Wcześniej rzutu karnego nie wykorzystała Patrycja Szyszkowska. Przez kilka pierwszych minut Akademiczki całkiem nieźle radziły sobie w grze obronnej. Brakowało im jednak sportowego szczęścia, bo kilka razy ostrzeliwały słupki bramki strzeżonej przez doświadczoną Sołomiję Sziwierską.

Z każdą minutą grające w dodatku bez kilku podstawowych zawodniczek lublinianki, oddawały pola rywalkom. Na domiar złego po kilku minutach meczu kontuzji stopy doznała Szyszkowska i musiała opuścić parkiet. Start bezlitośnie kontrował rywalki. Do przerwy podopieczne Andrzeja Niewrzawy prowadziły już różnicą osiemnastu bramek.

Po przerwie dwie udane z rzędu interwencje w jednej akcji zanotowała bramkarka gospodyń, Katarzyna Gruszecka. Grające jednak z Sylwią Lisewska, Aleksandrą Jędrzejczyk i Ewę Andrzejewską w składzie elblążanki nie odpuszczały. Dopiero w końcowych minutach podopieczne trenerki Izabela Puchacz pokazały kilka ciekawy i skutecznych akcji. Gruszecka obroniła w końcówce dwa rzuty karne i została przez sztab szkoleniowy Startu wybrana MVP po stronie rywalek.

MKS AZS UMCS Lublin - Kram Start Elbląg 17:42 (6:24)

MKS AZS UMCS: Gruszecka - Kozak 4, Markowicz, Nazar 3, Rossa 3, Szyszkowska (0/1), Tatara 1, Wawrzonek, Lasek 3, Horbowska-Zaranek, Jarosz 3
Karne: 2/3
Kary: 6 min. (Rossa, Kozak i Nazar - po 2 min.)

Kram Start: Szywerska, Powaga – Balsam 4, Dankowska, Grobelska 5, Jędrzejczyk 5, Kwiecińska 1, Gerej 3, Lisewska 3, Stokłosa 5, Świerżewska 7, Andrzejewska 2, Szopińska 3