Przed MŚ 2017: rywale Polaków z drugą porażką. Szwedzi po raz kolejny lepsi od Norwegów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Roksana Bibiela
WP SportoweFakty / Roksana Bibiela

Drugie derby Skandynawii także dla Szwedów (27:25). W rewanżu Norwegowie byli jednak zdecydowanie bliżej sukcesu niż w pierwszym meczu.

Norwegowie odrodzili się po fatalnym występie w Jonkopping. Czwarty zespół mistrzostw Europy dzień wcześniej przegrał ze Szwedami 29:37. W rewanżu już nie tylko Sander Sagosen był groźny dla przeciwników.

Od pierwszych minut Norwegowie rzucili się do ataku i prowadzili nawet 3:0. Na odpowiedź Szwedów nie trzeba było długo czekać. Przed przerwą odzyskali kontrolę nad meczem, choć rywale zdołali jeszcze zmniejszyć stratę do jednej bramki (14:13).

W drugiej połowie wynik oscylował wokół remisu, ale gospodarze utrzymali minimalną przewagę. W szwedzkich szeregach najlepiej prezentował się Jerry Tollbring, który przed własną publicznością w Kristianstad rzucił sześć bramek.

Reprezentacja Norwegii będzie rywalem polskich szczypiornistów podczas mistrzostw świata we Francji.

Towarzysko:

Szwecja - Norwegia 27:25 (15:13) Najwięcej bramek: dla Szwecji - Jerry Tollbring 6, Jim Gottfridsson 5; dla Norwegii - Sander Sagosen, Kristjan Bjornsen - po 5