Francja: HBC Nantes wciąż w pogoni za Paris Saint-Germain HB

W spotkaniu 9. kolejki ligi francuskiej, zespół HBC Nantes nie dał żadnych szans Selestat Alsace HB, wygrywając na wyjeździe 27:19.

Tomasz Rosiński
Materiały prasowe / Stéphane Pillaud / Sportissimo
Szczypiorniści z Nantes mieli w czwartek dość łatwe zadanie do wykonania, gdyż ich rywalem była zajmująca ostatnie miejsce w tabeli drużyna z Selestat, która nie wygrała w tym sezonie żadnego meczu. Goście zrealizowali swój cel i zwyciężyli ten pojedynek niewielkim nakładem sił.

Od początku rywalizacji było widać, że przyjezdni nie zamierzają forsować tempa, aby zbytnio się nie przemęczyć przed niedzielną konfrontacją w Lidze Mistrzów z Beskitasem Stambuł (6:6).

Swoją przewagę piłkarze ręczni HBC Nantes zaczęli budować dopiero po upływie pierwszego kwadransa i w 20. minucie prowadzili 12:6, by ostatecznie triumfować w I połowie 16:13.

Kilka minut po zmianie stron Theo Derot i spółka dali się zaskoczyć, ponieważ przeciwnicy zbliżyli się do nich na jedno trafienie (16:17 w 36. minucie). Jednakże wystarczyła chwila koncentracji w szeregach Nantes, żeby ta ekipa wypracowała sobie bezpieczną przewagę, którą była w stanie utrzymać do finiszu potyczki, odnosząc wiktorię 27:19.

HBC Nantes zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli mistrzostw Francji i traci do liderującego Paris Saint-Germain HB trzy punkty.

Liga francuska, 9. kolejka:

Selestat Alsace HB - HBC Nantes 19:27 (13:16) Najwięcej bramek: dla Selestat Alsace HB - Yanis Lenne 4, Valentin Thibaud i Thomas Gaudin - po 3; dla HBC Nantes - Theo Derot 6, Olivier Nyokas i David Balaguer Romeu - po 4.

14 Selestat Alsace HB 26 2 1 23 616:762 5

Czy uważasz, że HBC Nantes jest w stanie zagrozić Paris Saint-Germain HB w zdobyciu tytułu mistrza Francji?