Sparta - SMS ZPRP. Pewne zwycięstwo płocczanek na wyjeździe

W meczu 8. kolejki I ligi uczennice płockiego SMS-u pokonały Spartę Oborniki 30:24. Dla podopiecznych Marka Jagodzińskiego jest to drugie zwycięstwo w sezonie.

Joanna Chmara
piłka do szczypiorniaka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka
Od pierwszej minuty meczu do ostatniego gwizdka zawodniczki SMS-u ZPRP Płock nie wypuściły z rąk prowadzenia. Mimo determinacji i ambitnej walki gospodynie spotkania nie były w stanie powstrzymać licealistek w drodze po kolejne punkty w ligowych rozgrywkach.

Po bramce Żanety Senderkiewicz w 15. minucie rywalizacji zawodniczki z Płocka miały już cztery bramki przewagi. Podopieczne Michała Pietrzaka walczyły jednak zaciekle i chwilę później po trafieniu Pauliny Sowy i rzucie karnym wyegzekwowanym przez Agatę Wasiak zmniejszyły stratę do dwóch oczek. Obrona Spartanek nie była jednak w stanie powstrzymać ataków rywalek, zwłaszcza Klaudii Cygan i Natalii Nosek.

Po zmianie stron, dzięki celnym trafieniom Agaty Wasiak i Urszuli Filody przewaga płocczanek stopniała do jednej bramki. Po kilku minutach nastąpił jednak okres słabszej gry gospodyń, który wykorzystały licealistki, przeprowadzając kolejno kilka skutecznych ataków.

W 53. minucie po rzucie Żanety Lipok tablica wyników pokazywała już rezultat 20:27. Spartanki nie były już w stanie zagrozić drużynie gości, próbowały jednak zmniejszyć rozmiary porażki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 24:30. Jest to piąta przegrana zespołu z Obornik w tym sezonie.

Znakomity mecz w barwach SMS-u rozegrała Klaudia Cygan, która zdobyła dla swojego zespołu dziewięć bramek. Tyle samo razy do bramki trafiła najskuteczniejsza zawodniczka Sparty Agata Wasiak.

Sparta Oborniki - SMS ZPRP Płock 24:30 (11:14)

Sparta: Kochańska-Lizewicz, Niezgodzka - Wasiak 9, Filoda 4, Gładecka 3, Durka 2, Sowa 2, Żołyniak 1, Matysek 1, Dobrołowicz 1, Ślęzak 1, Zwolińska, Kaszkowiak.
Kary: 6 min. (Matysek 4 min., Zwolińska 2 min.).
Karne: 4/4.

SMS Płock: Zima, Wdowiak - Cygan 9, Nosek 7, Senderkiewicz 6, Lipok 4, Urbańska 3, Świerżewska 1, Maciejewska, Gajewska, Pająk, Pachołek. Rorat, Szołtysek, Grabińska.
Kary: 8 min. (Urbańska 6 min., Cygan 2 min.).