Weronika Gawlik: Oceniać powinien trener

MKS Selgros Lublin pokonał Energę AZS Koszalin 30:22 w meczu 9. kolejki PGNiG Superligi. - Wystarczyło, że wrzuciłyśmy drugi bieg - mówi bramkarka zwyciężczyń, Weronika Gawlik.

Daniel Kordulski
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

Wyrównana walka toczyła się na parkiecie hali Globus do 42 minuty, kiedy to MKS Selgros prowadził różnicą zaledwie dwóch bramek. Od tego momentu gospodynie rzuciły celnie sześć razy, a Energa AZS ani razu. - Do tego momentu wynik był może niezbyt przekonujący, ale pod naszą kontrolą. Cały czas miałyśmy niewielką przewagę, co pozwalało nam mieć jakiś komfort psychiczny, to Energa musiała gonić wynik - powiedziała Gawlik.

Przełamanie rywalek przyszło więc w odpowiednim momencie. - Właśnie po tych czterdziestu kilku minutach zabrakło im trochę tchu, a my wrzuciłyśmy drugi bieg i wynik jest całkiem zadowalający. Dwadzieścia dwie stracone bramki to nie jest dużo, więc gdybyśmy tyle traciły w każdym meczu, to nie mam nic przeciwko temu - stwierdziła reprezentacyjna bramkarka.

Kapitan ekipy z Koziego Grodu, dała się namówić na krótką ocenę gry nowej koleżanki z drużyny, Ivany Bozović. Starcie z koszaliniankami było pierwszym występem rozgrywającej z Czarnogóry w barwach MKS-u Selgros. - Widać było, że grała dziś zestresowana nową sytuacją. Od oceniania gry jest trener. Na treningach widać jednak, że jest to bardzo silna i chce rzucać. Musimy tylko dać jej trochę czasu na aklimatyzację w nowym otoczeniu.

Czy MKS Selgros Lublin zakończy pierwszą rundę na pozycji lidera PGNiG Superligi?