Liga Mistrzów: dobra połowa to za mało. Flensburg bezlitosny dla Bjerringbro

SG Flensburg-Handewitt pokonał Bjerringbro-Silkeborg 25:19 w niedzielnym meczu 2. kolejki grupy A Ligi Mistrzów. Mistrzowie Danii tylko w pierwszej połowie byli w stanie dotrzymać kroku rywalom. Po przerwie zatrzymał ich Kevin Moeller.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Lasse Svan Hansen, skrzydłowy Flensburga WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Lasse Svan Hansen, skrzydłowy Flensburga

Duński golkiper, na co dzień zmiennik bardziej doświadczonego Mattiasa Anderssona, niedzielne spotkanie w Aarhus zakończył z ponad 45-procentową skutecznością. 27-latek swój koncert rozpoczął przed przerwą, lecz wtedy pozostawał w cieniu swojego vis-a-vis, Soerena Ramussena.

Dopóki Ramussen - skądinąd były zawodnik Flensburga - bronił jak w transie, Bjerringbro dotrzymywało kroku faworyzowanym rywalom. Goście co prawda od początku meczu utrzymywali się na prowadzeniu, ale kapitalna gra 40-letniego Rasmussena pozwalała im trzymać dystans. Duńczyk do przerwy bronił na poziomie 56 procent. W efekcie po 30 minutach gry Flensburg prowadził tylko 12:10.

Gdy gospodarzom zabrakło jego interwencji, przyjezdni szybko powiększyli przewagę. W 39. minucie zawodnicy Ljubomira Vranjesa prowadzili 16:12 i od tego momentu kontrolowali wynik. Graczom Bjerringbro brakowało tak skuteczności, jak i pomysłu na rozbicie obrony rywali, a Flensburg wykorzystywał każdy ich błąd.

Szczególnie słaby dzień miał Nikolaj Markussen. Potężny lewy rozgrywający z pięcioma bramkami był co prawda najlepszym strzelcem Bjerringbro, ale do ich zdobycia potrzebował aż 16 prób. Flensburg z kolei korzystał na indywidualnych atakach Thomasa Mogensena i Kentina Mahe oraz współpracy tego duetu z obrotowymi - Henrikiem Toft Hansenem i Andersem Zachariassenem.

Zwycięstwo w Aarhus jest pierwszym triumfem "Wikingów" w tej edycji Ligi Mistrzów. Pierwszy raz punkty w sezonie straciło też Bjerringbro. Mistrzom Danii o powiększenie dorobku za tydzień będzie jednak trudno - ich rywalem będzie bowiem THW Kiel.