GKS Żukowo - WKS Grunwald Poznań: pewna wygrana zespołu z Wielkopolski

W meczu pierwszej kolejki I ligi WKS Grunwald Poznań pewnie pokonał beniaminka GKS Żukowo 24:30. Mimo głośnego dopingu swojej publiczności zespół z Kaszub przez cały czas trwania gry nie zdołał dorównać bardziej doświadczonej drużynie z Wielkopolski.

Joanna Chmara
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Piłka ręczna

Wspierani przez swoich kibiców szczypiorniści z Żukowa od początku spotkania wydawali się być zdenerwowani debiutem w I lidze. Przez niedokładne podania i nieskuteczne rzuty tracili sporo piłek, co wykorzystywał WKS Grunwald. Świetnie grał Arkadiusz Guraj, który w pierwszej połowie aż cztery razy pokonał stojącego w bramce GKS-u Artura Kaczmarka.

Trener Jakub Bonisławski emocjonalnie reagował na błędy swoich zawodników. Po jego reprymendzie i dobrych atakach Damiana Kaniewskiego i Szymona Adamczyka gospodarzom udało się zbliżyć do rywali na jedną bramkę. Jednak w końcówce pierwszej połowy zawodnicy WKS Grunwald przyspieszyli grę i stworzyli kilka dobrych ataków, których nie udało się powstrzymać zespołowi z Kaszub. Po 30 minutach meczu na tablicy wyników widniał rezultat 11:16.

Także w drugiej części spotkania na boisku górowali podopieczni trenera Rafała Walczaka. Mimo kilku dobrych akcji Mateusza Babierackiego i świetnych rzutów Michała Orzechowskiego, który w całym meczu zdobył aż sześć bramek gospodarzom nie udało się odrobić strat.

Zawodnicy z Żukowa grali bardzo agresywnie w obronie. Sędziowie podyktowali aż cztery rzuty karne, które wykorzystał Łukasz Wachowiak. W drugiej połowie za agresywny faul czerwoną kartką ukarany został Oskar Niedziółka.

WKS Grunwald w końcówce spotkania powiększył jeszcze przewagę. W ostatniej minucie meczu Artura Kaczmarka pokonał Aleksander Pawłowski, zdobywając 30. bramkę dla zespołu z Poznania i ustanawiając wynik spotkania na 24:30.

GKS Żukowo - WKS Grunwald Poznań 24:30 (11:16)