Szwajcaria: drużyna Michała Szyby z pierwszym trofeum

Dopiero w trzecim spotkaniu sezonu Kadetten Schaffhausen odnieśli pierwsze zwycięstwo. Zespół Michała Szyby w Superpucharze Szwajcarii pokonał TSV St. Otmar St. Gallen 30:23.

Marcin Górczyński
Michał Szyba WP SportoweFakty / Dawid Gaszyński / Na zdjęciu: Michał Szyba

Mistrzowie Szwajcarii na początku sezonu zawodzą. Przegrali z HC Kriens-Luzern oraz HSC Suhr Aarau i po dwóch kolejkach ligowych zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Okazją do rehabilitacji było spotkanie o krajowy superpuchar z TSV St. Otmar St. Gallen.

Gracze Kadetten Schaffhausen nieco poprawili sobie humoru i triumfowali 30:23. Właściwie przez całą potyczkę zwycięstwo zespołu Michała Szyby nie było zagrożone. W pierwszej połowie uczestnicy Ligi Mistrzów uzyskali cztery bramki przewagi. TSV zerwało się jeszcze do walki i odrobiło straty, ale w drugiej połowie wątpliwości już nie było. Mistrzów kraju do sukcesu poprowadził Manuel Liniger z 10 bramkami na koncie. Niemal już tradycyjnie nieźle zaprezentował się Gabor Csaszar (5 goli).

Kolegom nie pomógł tym razem Michał Szyba. Polak nie wziął bowiem udziału w spotkaniu.