Vistal Gdynia przegrał pierwszy mecz w Czechach

Vistal Gdynia po turnieju w Danii tym razem pojechał do Czech. W mieście Most odbywa się turniej 3rd Czech Porcelain Open. W pierwszym spotkaniu podopieczne Pawła Tetelewskiego minimalnie przegrały z gospodyniami.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Michał Domnik

Spotkanie rozpoczęło się bardzo źle dla Vistalu, który po bramce Dominiki Zachovej przegrywał w 13. minucie już 2:7. Później jednak zawodniczki z Gdyni zaczęły radzić sobie coraz lepiej. W pierwszej połowie wystarczyło to jednak tylko do zmniejszenia straty do trzech bramek, gdy trafiła Vitoria Macedo debiutująca w barwach gdyńskiego klubu.

Ostatecznie ta część meczu zakończyła się rezultatem 7:12. Po zmianie stron Vistal zaczął prowadzić grę. Szczypiornistki z Gdyni zaczęły rzucać bramki seriami, a prym wiodła w tym Joanna Szarawaga. Gdy w 45. minucie trafiła Joanna Kozłowska, był już remis 14:14.

Żaden zespół do samej końcówki nie potrafił wyjść na prowadzenie wyższe, niż różnicą jednej bramki. W końcu jednak trzy razy z rzędu trafiły szczypiornistki Banika. Vistal starał się nadrobić straty, ale było na to za późno i spotkanie zakończyło się rezultatem 20:21. W drugim meczu pierwszego dnia Zwiezda Zwienigorod z Rosji pokonała Sercodak Dalfsen 27:24. W sobotę gdynianki zmierzą się z Rosjankami.

Vistal Gdynia - DHK Banik Most 20:21 (7:12)

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Kamińska - Kobylińska 5, Szarawaga 5, Janiszewska 2, Kozłowska 2, Macedo 2, Urbaniak 1, Olszowa 1, Borysławska 1, Matieli 1 oraz Bieńkowska, Dorsz, Blaszkowska.

DHK Banik: Bezpalcova, Chmelarova - Ruckova 6, Szarkova 4, Mikulcik 3, Zachova 3, Jerabkova 3, Kovarova 2 oraz Matouskova, Dvorakova, Striskova, Borovska, Jungova, Misova, Mullnerova, Eksteinova.

Sercodak Dalfsen - Zwiezda Zwienigorod 24:27 (12:15)