Arrate przegrywa z Ciudad Realem, Jurkiewicz nie pomógł

Przygotowujący się do niedzielnego pojedynku z Barceloną Borges z Lidze Mistrzów Ciudad Real pokonał na własnym parkiecie drużynę Arrate 30:26. W spotkaniu tym dobrze zaprezentował się Mariusz Jurkiewicz.

Wojciech Jabłoński

Polski rozgrywający wszystkie swoje bramki zdobył w pierwszych dziesięciu minutach meczu. Z sześciu goli dla Arrate Jurkiewicz zdobył cztery, doprowadzając w 10. minucie do stanu 6:6. Kolejne trzy trafienia jego kolegi z drużyny Bojana Beljanskiego dały przyjezdnym sensacyjne prowadzenie 10:6. W Ciudad Realu nie do zatrzymania tego dnia byli jednak Siarghej Rutenka oraz Olafur Stefnasson, którzy szybko wyrównali stan spotkania, a bramka Słoweńca ustaliła wynik przed przerwą na 14:14.

Po zmianie stron gospodarze stopniowo powiększali swoją przewagę. Obrona gości kompletnie nie radziła sobie z Rutenką, który zdobył w sumie dziewięć bramek przy 100 proc. skuteczności. Ostatecznie pojedynek skończył się zwycięstwem mistrzów Hiszpanii 30:26. Teraz podopieczni Talanta Dujshebaeva mogą spokojnie przygotowywać się do niedzielnej konfrontacji z Barceloną Borges, po której Ciudad Real może dołączyć do grona ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów.