Przed Rio: Katarczycy lepsi od Polaków

W pierwszym spotkaniu sparingowym przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro Polacy przegrali z Katarem 20:24. Rewanżowy pojedynek zostanie rozegrany w niedzielę.

Marcin Górczyński
Materiały prasowe / Fot. ZPRP

Trener Tałant Dujszebajew zabrał do Kataru czternastu zawodników, którzy znaleźli się w kadrze na igrzyska oraz dwóch rezerwowych - Piotra Chrapkowskiego i Mariusza Jurkiewicza. Dla Polaków starcie z wicemistrzami globu miało być pierwszym sprawdzianem po ciężkim obozie w Arłamowie.

Biało-Czerwoni z pewnością odczuwają jeszcze skutki przygotowań, stąd sam rezultat pojedynku nie był aż tak istotny. Po słabym początku Polacy rozkręcali się z minuty na minutę. Choć tracili już nawet 4 bramki, to jeszcze przed końcem pierwszej połowy rozpoczęli pogoń za rywalem. Na przerwę oba zespoły zeszły przy prowadzeniu Katarczyków 10:9.

Nadzieje na korzystny rezultat prysnęły, gdy rywale wykorzystali słabość naszych szczypiornistów w ofensywie. Biało-Czerwoni mieli problem ze skutecznością, w dodatku stracili osiem bramek z rzędu. Polaków stać było tylko na zmniejszenie strat. Okazja do rewanżu już w niedzielę. Drugie starcie rozpocznie się o godz. 20.50 czasu polskiego.

Katar - Polska 24:20 (10:9)

Katar: Saric, Stojanovic - Markovic, Mabrouk, Bagaric, Roine, Capote, Murad, Memisevic, Alrayes, Megdich, Fernandez, Madadi, Abdalla, Zakkar.

Polska: Szmal, Wyszomirski - Jachlewski 2, Wiśniewski, Bielecki 4, M.Jurecki 3, Gierak 3, Krajewski 1, Lijewski 3, Szyba 1, Daszek, Kus 1, Syprzak 1, B.Jurecki, Chrapkowski, Jurkiewicz 1.