Żagiew - Vive Tauron II: rezerwy mistrza Polski bliżej I ligi

W pierwszym meczu barażu I stopnia o awans do I ligi mężczyzn Żagiew Dzierżoniów przegrała we własnej hali 22:25 z Vive Tauronem II. Rewanż odbędzie się w Kielcach.

Michał Gałęzewski

W zespole rezerw mistrza Polski znalazło się sześciu zawodników, którzy mieli w tym sezonie okazję występować w PGNiG Superlidze. W drużynie tej grali jednak tylko młodzi zawodnicy. Kielczanie i dzierżoniowianie zagrali w tym meczu po tym, jak zajęli drugie miejsca w swoich grupach II ligi.

Od początku spotkania znakomicie spisywali się kielczanie. W ciągu siedemnastu minut stracili zaledwie dwie bramki! W ataku brylowali dwaj szczypiorniści - Branko Vujović i Michał Banaś. Gdy ich zespół prowadził 11:2, Banaś miał na swoim koncie siedem bramek, a Vujović cztery.

Dopiero wtedy do gry weszła Żagiew. Zespół, który prowadzi trener Maciej Łazor rzucił pięć bramek z rzędu i gdy trafił Jakub Adamek, najskuteczniejszy dzierżoniowianin, było już tylko 7:11. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 11:14 i wszystko było możliwe.

Dobra gra w końcówce pierwszej połowy zmotywowała szczypiornistów Żagwi. Po tym jak trafił Dawid Platt był już remis 14:14. Kielczanie zdołali jednak wrócić do gry. Dwa razy z rzędu trafił Kamil Siedlarz i na kwadrans przed końcem goście prowadzili 19:15.

Co prawda Żagiew zdołała jeszcze zmniejszyć stratę do jednej bramki, ale sama końcówka należała do podopiecznych Rafała Bernackiego. Spotkanie zakończyło się rezultatem 22:25. Kielczanie są więc bliżej wygrania barażu I stopnia. Zwycięzca zagra w barażu o awans do I ligi. Rywalem zwycięzców będzie UKS Olimp Grodków.

MKS Żagiew Dzierżoniów - Vive Tauron II Kielce 22:25 (11:14)

Żagiew: Maciak, Madaliński - Adamek 8, Dawydzik 5, Dziewic 3, Platt 3, Matlęga 2, Błażkiewicz 1 oraz Seroczyński, Kurasiński, Galik, Chorążyczewski, Piróg, Kalinowski.