Słupia - SMS ZPRP: Słupszczanki wygrały bez konsekwencji dla tabeli

Słupia Słupsk pokonała w meczu I ligi kobiet SMS ZPRP Płock 31:29. Mimo tego zwycięstwa gospodynie nie zdołały awansować w tabeli wyżej. SMS zakończył sezon na czwartym miejscu.

Michał Gałęzewski

Sobotnie spotkanie było niezwykle ważne dla SMS-u ZPRP. Płocczanki, które obecnie grę w I lidze łączą ze zdawaniem matur, tym meczem kończyły przygodę w Szkole Mistrzostwa Sportowego. W przyszłym sezonie będą grały w innych klubach, natomiast ich miejsce zajmą młodsze koleżanki.

Starcie między zespołami ze Słupska i z Płocka dobrze zaczęły przyjezdne, jednak szybko do głosu doszła Słupia, w której barwach skuteczne tego dnia były przede wszystkim Agnieszka Łazańska oraz Anna Ilska, które łącznie rzuciły 18 bramek. W dużej mierze dzięki ich postawie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 19:16.

Po zmianie stron trwał wyrównany bój. Gospodynie starały się utrzymać przewagę, jednak SMS ZPRP Płock kilka razy był bliski wyrównania. W ekipie gości prym w ataku wiodły Natalia Nowak i Klaudia Cygan, które trafiły do bramki rywalek odpowiednio dziewięć i osiem razy. W samej końcówce SMS ZPRP doprowadził do remisu, jednak gdy wydawało się już, że Słupia nie utrzyma prowadzenia z pierwszej połowy, ponownie nastąpił zryw w słupskim zespole. Spotkanie ostatecznie zakończyło się rezultatem 31:29.

Słupia Słupsk - SMS ZPRP Płock 31:29 (19:16)

Sędziowie: Krzemień, Wojciechowski.