Zryw MKS-u Poznań w drugiej połowie nie pomógł. Punkty jada do Elblągą

Kryzys poznańskiego MKS-u trwa w najlepsze. Tym razem podopieczni trenera Domana Leitgebera przegrali przed własną publicznością, gdzie ulegli drużynie Wójcika Elbląg.

Michał Halski

Pierwsze pięć minut meczu było bardzo wyrównane z obu stron było widać dużo zaangażowania i woli walki. Jednak z biegiem czasu uważani za faworytów goście z Elbląga zaczęli przejmować inicjatywę i wyszli na kilku bramkowe prowadzenie. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat i dzięki bramkom Wojciecha Ledera, Jakuba Pochopienia i Mateusza Pacały na tablicy wyników znowu widniał remis (5:5).

Od tego momentu podopieczni Dariusza Molskiego zaczęli odjeżdżać poznaniakom. Podopieczni Domana Leitgebera mieli problemy ze skutecznością, często oddawali rzuty z nieprzygotowanych pozycji, co skrupulatnie wykorzystali przyjezdni. Goście z Elbląga przeważali rywali w każdym elemencie i na przerwę schodzili z zaliczką czterech bramek. Początek drugiej połowy miał zupełnie inny przebieg niż pierwsza cześć spotkania.

Zawodnicy MKS-u Poznań wyszli mocno zmotywowani i pomimo osłabień z jakim boryka się zespół, zaczęli odrabiać straty. Bardzo duża w tym zasługa bramkarza Piotra Górala, który bez problemów odbijał rzuty rywali. Poznaniacy dzięki dobrej obronie i skutecznej grze w ataku, w 40. minucie wyszli na swoje pierwsze prowadzenie 19-18. Widząc słabą grę swojego zespołu, Dariusz Molski poprosił o czas.

Przyjezdni po czasie na żądanie wrzucili piąty bieg i do końca spotkania rzucili jedenaście bramek, przy tylko dwóch bramkach zawodników MKS-u! Sytuacja poznaniaków po dzisiejszym meczu nie jest ciekawa. Cały czas okupują oni miejsce, które grozi grą w barażu o utrzymanie.

MKS Poznań - Meble Wójcik Elbląg 21:29 (13:17)

MKS: Zarzycki, Góral - Bekisz 5, Pacała 3, Leder 3, Klopsteg 3, Pochopień 2, Tokaj 2, Narożny 1, Niedzielak 1, Kasperczak J. 1, Żochowski, Grycman, Witucki.
Kary: 8 min.
Karne: 0/0.

Wójcik: Głębocki, Ram - Adamczak Piotr 4, Kupiec 4, Dorsz 3, Szopa 3, Nowakowski 3/2, Serpina 3, Olszewski 3, Gębala 2, Malandy 2, Malczewski 1, Netz 1, Adamczak Paweł, Tórz.
Kary: 12 min.
Karne: 2/5.

Kary: MKS - 8 min. (Pacała, Leder, Klopsteg, Witucki - po 2 min.); Wójcik - 12 min. (Nowakowski - 6 min., Malczewski, Szopa, Olszewski - po 2 min.)
Czerwona kartka: Nowakowski - 59. min. (gradacja kar).

Sędziowali: Stężowski - Ziablicki.