SPR Tarnów postraszył Piotrkowianina

W 23. kolejce rozgrywek I ligi grupy B SPR Tarnów podejmował lidera - drużynę Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Gospodarze nie przestraszyli się wyżej notowanego przeciwnika i byli bliscy sprawienia niespodzianki.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Piotr Swat, jednak chwilę póżniej skutecznie odpowiedział Dariusz Kubisztal. Na początku meczu tarnowianie wypracowali sobie dwubramkową przewagę (4:2 w 6 minucie). W 8. minucie Daniel Dutka wykorzystał kontratak i podwyższył prowadzenie miejscowych do czterech bramek (7:3). W efekcie trener Piotrkowianina poprosił o pierwszą przerwę na żądanie dla swojego zespołu. W 15. minucie Dawid Ciochoń obronił rzut karny. Następnie w niecodzienny sposób gola dla SPR-u zdobył Kubisztal, który zablokował wznawiającego grę od bramki bramkarza z Piotrkowa. W 25. minucie po bramce Mikołaja Grzesika gospodarze prowadzili 13:9. Duża w tym zasługa Grzegorza Barnasia, który w pierwszej części gry zanotował wiele udanych interwencji. Ostatecznie obie drużyny schodziły do szatni na przerwę przy prowadzeniu 14:12 dla SPR-u. Przewaga tarnowskiego zespołu mogłaby być pewnie wyższa, gdyby nie świetna dyspozycja wspomnianego Piotra Swata, który zdobył 8 z 12 bramek dla Piotrkowianina.

Po zmianie stron znów jako pierwszy bramkę zdobył Swat. W 35. minucie po trafieniu Damiana Misiewicza gospodarze prowadzili 18:15. Następnie goście zaczęli odrabiać straty. W bramce Piotrkowianina skutecznymi interwencjami popisywał się Damian Procho a po drugiej stronie boiska do tarnowskiej bramki trafiali Swat, Mateusz Góralski i Dymytro Zinczuk. W 47. minucie po dwóch bramkach Tomasza Mroza Piotrkowianin wyszedł na prowadzenie 23:21. W drużynie SPR-u bardzo dobrze spisywał się Łukasz Nowak, który raz po raz odpowiadał na zdobyte przez gości bramki. O końcowym rezultacie zdecydowała końcówka spotkania. W niej lepsi okazali się lepsi szczypiorniści lidera I ligi, którzy w 56. minucie uzyskali cztery gole przewagi (27:23). Sto dwadzieścia sekund przed końcem, po golu Marcina Wajdy przegrywali tylko 25:27. Przyjezdni rzucili jednak trzy kolejne gole, zapewniając sobie zwycięstwo w Tarnowie. Równo z końcową syreną do siatki trafił Łukasz Szatko i mecz zakończył się rezultatem 30:26 dla Piotrkowianina. SPR Tarnów - MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 26:30 (14:12) SPR: Barnaś, Nowak M., Ciochoń - Nowak Ł. 8, Dutka 6, Szatko 4, Misiewicz 2, Kubisztal 2, Grzesik 2, Wajda 2, Jewuła, Niemiec B. Karne: 2/2 Kary: 2 minuty Piotrkowianin: Banisz, Procho - Swat 10, Zinchuk 5, Góralski 4, Mróz 3, Iskra 3, Woynowski 2, Pożarek 2, Szczukocki 1, Chełmiński, Pacześny Karne: 4/5 Kary: 6 minut Kary: SPR - 2 min. (Kubisztal - 2 min.); Piotrkowianin - 6 min. (Zinchuk - 2 min., Szczukocki - 2 min., Pacześny - 2 min.) Sędziowie: M. Bryła, S. Kołodziej (Kielce) Widzów: 150