Zbigniew Kwiatkowski: Kibice zrobili kocioł

Wicemistrzowie Polski, zawodnicy Orlen Wisły Płock pokonali Vive Tauron Kielce w ostatniej fazie rundy zasadniczej i przerwali złą serią porażek z żółto-biało-niebieskimi.

Aneta Szypnicka-Staniec
WP SportoweFakty / Szymon Łabiński

Nafciarze w ostatnich latach mieli ogromne problemy z pokonaniem Vive Tauronu Kielce. Ostatni raz sztuka ta udała im się 24 maja 2014 roku w trzecim meczu finału play-off. Od tamtej pory płocczanie przegrali z mistrzami Polski aż osiem razy z rzędu. Passę przerwali w 22. kolejce rundy zasadniczej wygrywając 31:27.

Po meczu wiele ciepłych słów z ust zawodników Wisły zostało skierowanych w stronę fanów. - Chciałbym pogratulować naszym kibicom, bo stworzyli wyjątkowy kocioł. Było ich doskonale słychać. Teoretycznie mecz nic nie zmienił w tabeli, ale widać było, że nasi kibice są głodni zwycięstwa, bo już dawno nie pokonaliśmy drużyny z Kielc - powiedział kołowy Nafciarzy, Zbigniew Kwiatkowski.

Płocczanie zwyciężyli dzięki niesamowitej grze w drugiej połowie spotkania. Kielczanie chcieli zniwelować przewagę gospodarzy, ale ci grali bardzo twardo i skutecznie. Mimo tego Kwiatkowski docenił starania gości. - Chciałbym pogratulować Vive walki i życzyć im powodzenia w Lidze Mistrzów - powiedział zawodnik.

Źródło: TVP S.A.