Towarzysko: Bez Saricia ani rusz. Niemcy rozgromili Katar

Mistrzowie Europy, reprezentacja Niemiec, rozbiła w piątkowym meczu towarzyskim w Lipsku drużynę Kataru 32:17 (17:9). Grający bez Danijela Saricia wicemistrzowie świata wypadli na tle młodej niemieckiej drużyny fatalnie.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Leszek Stępień

Reprezentacja Kataru nie była w piątek równorzędnym rywalem dla Niemców nawet przez kwadrans meczu. Zespół Dagura Sigurdssona już w pierwszych minutach wypracował sobie solidną zaliczkę i potem dyktował warunki gry.

Po dziewięciu minutach rywalizacji Niemcy prowadzili już 5:1. Cuda w bramce wyczyniał Andreas Wolff, który przed przerwą obronił trzy rzuty karne. Po pierwszej połowie mistrzowie Europy wygrywali 17:9, a na 12 minut przed końcem meczu powiększyli prowadzenie do 10 goli (24:14). W końcówce dobili rywali.

Dla niemieckiej drużyny był to pierwszy występ od czasu styczniowego EHF Euro 2016 w Polsce. W zespole trenera Sigurdssona zagrało 11 zawodników, którzy wywalczyli mistrzostwo Europy (nieobecny był Tobias Reichmann z Vive Tauronu). Ponadto do drużyny powrócili nieobecni na turnieju w Polsce Uwe Gensheimer, Patrick Groetzki, Paul Drux i Silvio Heinevetter.

Niemcy rozegrali w piątek popisową partię. Ich występ z trybun oklaskiwał prezydent IHF Hassan Moustafa. W niedziele dojdzie do rewanżu w Berlinie.