KSZO - Nielba: Zacięta walka z obu stron, ale punkty pojechały do Wągrowca

Po zaciętym boju, szczypiorniści KSZO Odlewni Ostrowiec Św. ulegli we własnej hali drużynie Nielby Wągrowiec dwoma bramkami.

Anna Soboń
Anna Soboń

Zmagania szczypiornistów w ostrowieckiej hali rozpoczęła Nielba, jednak dwie pierwsze akcje nie zakończyły się bramką. Przy pierwszej okazji spudłował Krzysztof Pawlaczyk, a rzut Bartosza Świerada obronił Karol Szewczyk. Odpowiedź KSZO była natychmiastowa, a nie pomylił się Dmitrij Afanasjew (1:0). Kolejne trafienia dołożyli Paweł Kwiatkowski i Afanasjev, by po pięciu minutach ekipa gospodarzy prowadziła już 3:0. Goście jednak szybko się zmobilizowali i w 10. minucie po akcji Roberta Kamyszka doprowadzili do rezultatu 3:3. W kolejnych akcjach żadna z ekip nie chciała ustąpić pola rywalom i po kwadransie gry po golu Witalija Kożeniewskiego KSZO prowadził 6:5. Ostrowiecki zespół cały czas utrzymywał minimalną przewagę, jednak kiedy minęło już 25 minut gry podopieczni trenera Aleksandra Malinowskiego odskoczyli na 11:9. Dariusz Widziński był ostatnim, który trafił do bramki w tej części meczu, ustalając wynik do przerwy na 12:11.

Druga połowa lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy po pięciu minutach zwiększyli przewagę do dwóch trafień (15:13), ale goście szybko odrobili straty i wynik cały czas wahał się w okolicy remisu (17:17). Na kwadrans przed końcem meczu po rzucie Bartosza Świedrada Nielba wyrównała na 20:20, by po chwili prowadzić już dwoma bramkami (gole Widzińskiego i Kamyszka). Ekipa z hutniczego miasta ambitnie starała się odrobić straty, co udało się po rzucie Macieja Jeżyny (po 23). Prowadzenie gospodarzom dał Adrian Wojkowski (24;23), ale szybko wyrównał Cezary Marciniak. Emocji w końcówce spotkania nie zabrakło, jednak lepiej wytrzymała je drużyna gości. Dariusz Widziński ustalił wynik pojedynku na 28:26 dla przyjezdnych, którzy zainkasowali komplet punktów.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - Nielba Wągrowiec 26:28 (12:11)

KSZO: Szewczyk, Piątkowski - Kożeniewski 1, Mazur 1, Jeżyna 7, Fugiel, Bajwoluk 3, Sękowski, Afanasjew 5, Wojkowski 4, Kalita 2, Kwiatkowski.