Brutalne zagranie Maquedy, Hiszpan wyleciał z boiska

Pod koniec pierwszej połowy meczu Hiszpania - Niemcy sędziowie podyktowali rzut wolny. Jorge Maqueda wykonał go jednak w bardzo niesportowy sposób, za co natychmiastowo został ukarany czerwoną kartką.

Aneta Szypnicka-Staniec
Jorqe Maqueda Newspix / EXPA/ Sebastian Pucher / Na zdjęciu: Jorqe Maqueda
Jorge Maqueda wykonując rzut wolny po czasie rzucił piłkę prosto w twarz niemieckiego rozgrywającego, Steffena Weinholda. Prowadzący spotkanie francuscy sędziowie Stevann Pichon i Laurent Reveret błyskawicznie pokazali zawodnikowi czerwoną kartkę. Hiszpanie próbowali protestować, ale na niewiele się to zdało. Na przerwę zeszli do szatni prowadząc 18:15.
Czerwona kartka dla Maquedy i dwie minuty kary dla Raula Entrerriosa, który najmocniej protestował poskutkowały tym, że Hiszpanie drugą połowę rozpoczęli w osłabieniu trzech na sześciu. Wcześniej bowiem na ławkę kar sędziowie odesłali także Eduardo Gurbindo. Szczypiorniści z Półwyspu Iberyjskiego przetrzymali jednak trudny okres i aż do końca spotkania nie oddali prowadzenia. Ostatecznie wygrali 32:29.

W 2. kolejce grupy C, która swe mecze rozgrywa we Wrocławiu, Hiszpanie zmierzą się ze Słoweńcami, a Niemcy ze Szwedami. Mecze zaplanowano na poniedziałek.