EHF Euro 2016: Zobacz tabelę polskiej grupy

Za nami pierwsze mecze grupy A EHF Euro 2016. W Krakowie mieliśmy do czynienia z dwoma ciekawymi spotkaniami. Po piątkowych starciach liderami są Francuzi. Drugie miejsce z gorszym bilansem bramek zajmują Polacy.

Michał Gałęzewski
pol2016ehf-eurocom Materiały prasowe / pol2016.ehf-euro.com

Rozgrywki grupy A rozpoczął mecz reprezentacji Francji i Macedonii. Od początku meczu w Krakowie był on niezwykle wyrównany. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 12:12. Remis był jeszcze na 9 minut przed końcem. W ostatnich akcjach lepiej spisywali się jednak Francuzi, którzy samą końcówkę wygrali 8:1 i ostatecznie zwyciężyli 30:23.

W spotkaniu, które od długiego czasu elektryzowało polskich kibiców Biało-Czerwoni grali z Serbią. W historycznym, pierwszym meczu naszych reprezentantów w mistrzostwach Europy w piłce ręcznej rozgrywanym w Polsce byliśmy świadkami horroru. Na szczęście to podopieczni Michaela Bieglera lepiej spisali się w końcówce i zwyciężyli 29:28.