Przed EHF Euro 2016: Wygrana i porażka Czarnogóry z Algierią

Reprezentacja Czarnogóry ma za sobą dwa pierwsze mecze kontrolne przed Mistrzostwami Europy 2016 w Polsce. W Barze podopieczni Ljubomira Obradovicia zanotowali wygraną i porażkę z Algierią.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Czarnogórcy w obu meczach pokazali różne twarze. W pierwszym ze spotkań jeszcze przed przerwą zdominowali rywali i po spokojnej drugiej połowie zwyciężyli dość pewnie 24:19. Dobry mecz zaliczył Fahrudin Melić (siedem goli), świetnie dysponowany był też bramkarz Rade Mijatović (12 interwencji przed przerwą).

W rozegranym dzień później drugim spotkaniu ton rywalizacji nadawali już Algierczycy. Do przerwy afrykańska drużyna prowadziła 15:12, a po zmianie stron kontrolowała wynik meczu. Czarnogórców rozstrzelali Messaoud Berkous i Ayat Hamoud, którzy rzucili 15 z 24 bramek swojego zespołu.

W drugiem ze spotkań w barwach reprezentacji Czarnogóry wystąpił Branko Vujović. Leworęczny zawodnik Vive Tauronu Kielce cały czas jest w gronie graczy walczących o miejsce w drużynie na Mistrzostwa Europy 2016 w Polsce.

Czarnogórcy podczas EHF Euro 2016 rywalizować będą w grupie D (Gdańsk) z Duńczykami, Węgrami i Rosjanami. Przed startem turnieju rozegrają jeszcze trzy mecze towarzyskie.