EHF Euro 2016 w Polsce bez Alberta Rocasa i Daniego Sarmiento!

Albert Rocas oraz Dani Sarmiento nie wystąpią na Mistrzostwach Europy 2016 w Polsce. Obaj hiszpańscy szczypiorniści nie zdołali dojść do pełnej sprawności po niedawnych kontuzjach.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

O problemach zdrowotnych Rocasa informowaliśmy już na przełomie października i listopada. 33-latek poddał się wówczas zabiegowi artroskopii kostki i do treningów powrócić miał z początkiem grudnia. Doświadczony prawoskrzydłowy do tej pory nie odzyskał jednak pełnej sprawności.

Sarmiento z kolei pojawił się na zgrupowaniu reprezentacji w Antequerze, jednak po konsultacji ze sztabem lekarskim i szkoleniowcami powrócił do domu. 32-latek w połowie października złamał kość śródręcza i choć na początku grudnia powrócił do gry, to nadal odczuwał dyskomfort w dłoni.

Obaj zawodnicy byli w ostatnich latach etatowymi reprezentantami Hiszpanii. Rocas rozegrał w drużynie narodowej 178 meczów i zdobył 589 bramek, Sarmiento natomiast w 67 występach zaliczył 138 goli. W 2013 roku wraz z Los Hispanos zdobyli złoto mistrzostw świata, a w rok później wywalczyli brązowe medale mistrzostw Europy.

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Manolo Cadenas w miejsce Sarmiento powołał dwóch zawodników. 24-letni Alvaro Ruiz weźmie udział w pierwszej części przygotowań Hiszpanów w Antequerze. Później, tuż przed towarzyskim turniejem w Irun, jego miejsce zajmie Niko Mindegia z MOL-Pick Szeged.

Hiszpanie podczas Mistrzostw Europy 2016 w Polsce wystąpią w grupie C (Wrocław). Ich rywalami będą Niemcy, Szwedzi i Słoweńcy.