Bundesliga: Dominacja Fuchse Berlin w Stuttgarcie. Berlińczycy z pewnym zwycięstwem

Wielkich problemów z odniesieniem zwycięstwa w 19. kolejce Bundesligi nie mieli szczypiorniści Fuchse Berlin. Zespół ze stolicy Niemiec gładko ograł TVB 1898 Stuttgart.

Marcin Górczyński

Szczypiorniści z Berlina w 19. kolejce DKB Handball Bundesligi pojechali do Stuttgartu, gdzie czekał ich pojedynek z miejscowym TVB 1898. Zespół ze stolicy Badenii-Wirtembergii notował ostatnio niezłe wyniki, zdobywając punkty z bezpośrednimi rywalami do utrzymania, ThSV Eisenach i HBW Balingen-Weilstetten. Berlińczycy z kolei nie mieli dobrej passy. Gracze Füchse Berlin w dwóch poprzednich kolejkach musieli uznać wyższość HSV Hamburg i SC Flensburg-Handewitt.

Już od pierwszych akcji berlińczycy udowadniali swoją wyższość. Bramki z prawego skrzydła seryjnie zdobywał Mattias Zachrisson, a w drugiej linii dzielił i rządził Drago Vuković. Gracze ze Stuttgartu od czasu do czasu odpowiadali za sprawą Dominika Weissa. Około 20 minuty szczypiorniści TVB 1898 Stuttgart stanęli, choć bardziej to Silvio Heinevetter zamurował swoją bramkę. Od stanu 4:7 zrobiło się 4:12 i berlińczycy mogli mknąc po zwycięstwo niczym po niemieckiej autostradzie.

Przed przerwą berlińczycy popełnili jednak mnóstwo prostych błędów, "zarobili" dwa wykluczenia i rywale zdołali nieco zmniejszyć stratę (11:15). Po powrocie do gry wątpliwości już nie było. Zachrisson i spółka potwierdzili klasę, choć nie brakowało koncertowo zmarnowanych okazji do podwyższenia wyniku. Na dziesięć minut przed końcem przewaga urosła do jedenastu bramek i stuttgartczycy walczyli jedynie o uratowanie twarzy. Skończyło się różnicą ośmiu "oczek", ale TVB może to zawdzięczać tylko dobrej postawie Dragana Jerkovicia w bramce.