Wyrównany pojedynek w Tarnowie!

W 12. kolejce I ligi grupy B doszło do konfrontacji między sąsiadami w ligowej tabeli. W Tarnowie SPR zmierzył się z Siódemką Miedź Legnica.

Piotr Sądowicz

Oba zespoły podchodziły do tego spotkania w odmiennych nastrojach. Tarnowianie przed tygodniem pokonali MOSiR Bochnię w derbach Małopolski, natomiast Siódemka przegrała u siebie z liderem rozgrywek - Piotrkowianinem.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w pierwszych dziesięciu minutach wypracowali sobie dwubramkową przewagę. Bramkarza gości czterokrotnie pokonał Daniel Dutka, po dwa trafienia mieli Jakub Kowalik i Łukasz Nowak i w 12. minucie było 9:7 dla SPR-u. Następnie po dwóch golach Pawła Piwko pojawił się wynik remisowy, a chwilę później dwukrotnie trafił Bartosz Nastaj i to Siódemka prowadziła 11:9 w 18. minucie. Pięć minut później na tablicy ponownie pojawił się remis 11:11. W 27. minucie po skutecznych akcjach Sławomira Karwowskiego i Marcina Wajdy miejscowi prowadzili 14:13. Na minutę przed końcem pierwszej części gry prowadzenie 15:14 objęła drużyna z Legnicy po golu rozgrywającego świetne zawody Mateusza Płaczka, który do przerwy trafił do tarnowskiej bramki aż siedem razy! Oba zespoły schodziły do szatni przy remisie 15:15.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Obie drużyny naprzemiennie wychodziły na prowadzenie. W 42. minucie Siódemka Miedź Legnica osiągnęła trzy bramki przewagi (20:17), jednak 180 sekund później tarnowscy szczypiorniści doprowadzili do wyrównania 20:20. W 50. minucie po golach Płaczka i Piwki legniczanie wygrywali 22:21. W 52. minucie prowadzenie przejął SPR (23:22). W 55. minucie trafił Dutka i było 25:24 dla SPR-u. Wszystko wskazywało na to, że mecz będzie trzymał w napięciu do końcowej syreny. Tak też się stało. Niestety w końcówce prowadzący to spotkanie sędziowie podjęli kilka kontrowersyjnych decyzji, które sprawiły, że w hali zaczęły się pojawiać negatywne emocje. W ostatnich trzech minutach przyjezdni trafili dwukrotnie i okazali minimalnie lepsi.
Z przebiegu całego meczu najsprawiedliwszym wynikiem byłby remis. Ostatecznie zwycięstwo odnieśli goście i zdobyli cenne dwa punkty.

Za tydzień, w ostatniej kolejce I rundy rozgrywek, SPR Tarnów zmierzy się na wyjeździe z Moto-Jelcz Oława. Siódemka Legnica podejmie MOSiR Bochnię.

SPR Tarnów - MSPR Siódemka Miedź Legnica 25:26 (15:15)

SPR: Barnaś, Ciochoń - Wajda 6, Dutka 5, Karwowski 5, Nowak Ł. 5,  Kowalik 4, Jewuła, Grzesik, Sanek, Kubisztal, Niemiec B.