Innego wyniku być nie mogło. SPR Asseco lepszy od Ruchu (relacja)

Spotkanie pomiędzy SPR-em a Ruchem Chorzów nie budziło żadnych wątpliwości co do wyniku tego meczu. Mogliśmy wprawdzie obejrzeć efektowne akcje w wykonaniu lublinianek, lecz w pojedynku z młodymi piłkarkami z Chorzowa, nie dostarczyło to kibicom większych emocji.

Kamila Ziobro

Spotkanie rozpoczęła drużyna gospodyń. Przez pierwsze minuty lublinianki nie zdołały przebić się przez obronę przeciwniczek, gdyż młode i ambitne przyjezdne twardo broniły swojej bramki. Dopiero w 3. minucie wynik meczu otworzyła Sabina Włodek po rzucie z karnego. W kolejne 2. minuty lublinianki trafiły do bramki przeciwniczek aż 3 razy, ustalając wynik na 4:0. Wtedy szkoleniowiec Ruchu, Adam Michalski poprosił o czas, by w jakiś sposób zmobilizować swoje podopieczne. Niestety dla tak mało ogranego zespołu, jakim jest Ruch Chorzów, SPR Lublin był zdecydowanie za silny. W 15. minucie lublinianki prowadziły już 12:2 i z minuty na minutę wyłącznie powiększały przewagę. Z kolei chorzowianki mimo tego, iż trudziły się w każdy możliwy sposób, nie mogły przebić się przez lubelską obronę. Zdarzały się sytuacje, kiedy w prosty sposób młode piłkarki z Chorzowa gubiły piłki, z czego doświadczone lublinianki wyprowadzały szybkie i skuteczne kontry. Obydwa zespoły zeszły na przerwę z wynikiem 16:7.

Druga część spotkania to już wyłącznie pogrom chorzowianek. W 35. minucie SPR prowadził już 19:9, w 45. natomiast 24:10. Trener lublinianek Edward Jankowski pozwolił wejść na boisko zawodniczkom, które nie grają w większości spotkaniach. Młoda i utalentowana Olga Figiel oraz Kamila Skrzyniarz. Obydwie zanotowały na swoim koncie celne trafienia do bramki przeciwniczek. W zespole przyjezdnym na uznanie zasługuje bramkarka Krystyna Wasiuk, również reprezentantka kraju, która wiele razy wybroniła drużynę przed stratą punktów. Ostatecznie mecz zakończył się pogromem chorzowianek - 32:15 dla SPR-u.

SPR Asseco BS Lublin - Ruch Chorzów 32:15 (16:7)

SPR Asseco BS Lublin: Chemicz, Jankaintiene, Damięcka 6, Malczewska 6, Majerek 5, Włodek 4, Skrzyniarz 3, Repelewska 3, Rukaite 1, Puchacz 1, Figiel 1, Rola 1, Marzec 1, Łabul.
Kary: 8 min.
Karne: 5/7.

Ruch Chorzów: Wasiuk, Radoszewska 6, Lanuszny 2, Lesik 2, Samsel 2, Grudka 1, Wawrzyńczyk 1, Rzeszutek, Kopala, Maroń, Szyszkiewicz.
Kary: 16 min.